A tanácsadó konzorciumnak több külföldi s egy magyar résztvevője van: a GKW Consult, a Currie and Brown, a BHU Umwelttechnik és a hazai Pénzügykutató Rt. Ez utóbbi társaságnál több szabad demokrata politikus dolgozott. Ügyvezető igazgatója volt Csillag István egykori gazdasági miniszter, és tudományos főmunkatárs volt Gaál Gyula, a gazdasági tárca jelenlegi államtitkára is, az elnök-vezérigazgató a liberális körökben népszerű Lengyel László. A tanácsadó az Info Rádió városházi forrásai szerint eddig 350 millió forint díjazást vett fel.
A konzorcium egyes információk szerint módosítani akarja szerződését, s az uniós források kezelését, a beruházás levezénylését szeretné kezében tudni. A projektvezetői megbízást támogatta Atkári János pénzügyi főpolgármester-helyettes és Pócs Attila, a fővárosi programvégrehajtó iroda vezetője is. A támogatás hevességére jellemző, hogy Pócs Attila hétfőn felelősségre vonással fenyegette azokat, akik akadályozni merik a módosítást – írta az Index. A tanácsadó működése kiváltotta a közműügyosztály bírálatát, a jogi ügyosztály pedig azt kifogásolta, hogy a százmilliárdos projekt vezetésére nem akarnak pályázatot kiírni, állítja az Info Rádió. Tiba Zsolt főjegyző a rádió érdeklődésére megerősítette, hogy a felvetődött szerződésmódosítás ügyében júliusban szigorú jogi ellenőrzést rendelt el. Az Info Rádió városházi forrásból megtudta, hogy a tanácsadó konzorciumnak a főváros közműügyosztálya már két hónapja nem utal pénzt a szakmai kifogások miatt.
Zsinka László szerint az ilyen és hasonló tranzakciók miatt indokolatlanul drágul a beruházás. A fővárosi MIÉP frakcióvezetője interpellációban foglalkozik majd a kérdéssel.
Bánki Erik a jövő évi költségvetésről: A kormány céljai világosak - videó