Átesett a BUX a 18 ezer pontos határvonalon, a csökkenéssel nyitó index 17 645,18 pontig zuhant délelőtt, majd enyhe javulási próbálkozást követve a veszteségét mérsékelte. Záráskor a magyar tőzsdemutató 145,25 ponttal előző szintje alatt állt, ez azt jelentette, hogy az index 18 ezer pont alatt
17 882,73 ponton landolt. Az elemzők azt nyilatkozták, hogy a 18 ezer pontos küszöb átlépése meghatározó lehet a BUX-nál, így a hétfői kereskedés során sem várható más irány felvétele. A forgalom 22,625 milliárd forintra nőtt, a vezető részvények többsége gyengült, így minden azt mutatta, hogy a befektetők még mindig a profit taking (haszonrealizálás) mellett tartottak ki. A blue chipek sorából a Mol 285 forintot, az OTP 82 forintot, a Richter 195 forintot gyengült. Lefelé mozgott még az Egis, valamint a Rába ára is, a TVK 85 forinttal lett olcsóbb. Nem mozdult az FHB kurzusa, pedig az elemzők túlságosan drágának tartották a jelzálogbank papírjait. Az Antenna Hungáriát még mindig spekulatív hatás mozgatta, a műsorszóró részvényei sokáig nem tudtak magukhoz térni, de végül az AH papírjai 10 forintot erősödtek. Száz forint feletti drágulással zárt a Brau Union és a nap nyertese címmel büszkélkedő Émász.
Tőzsdezáráskor a bankközi devizapiacon az eurót a forinttal szemben 242,80–243,00 forinton jegyezték, ami a forint erősödését jelentette. A forint délután 14 százalékon állt a sáv erős oldalán, 100 bázispontra a sáv erős szélétől. A devizapiac lényegében nem reagált a februári, 1981 óta legjobb havi inflációs adatra, a forint csak délután kezdett érezhető erősödésbe. A kereskedők azt nyilatkozták, hogy a piacon némileg megnyugodtak a kedélyek, a csütörtöki forintgyengülést követve a befektetők visszafogottak voltak. A magyar piac nem követte a nemzetközi trendeket, amelyek növekedési irányt jeleztek. Tokióban a Nikkei 225 index az Intel első negyedéves eredményjóslatát követve fél százalékkal, 11 923,89 pontra emelkedett. A 12 ezer pontos küszöb a Nikkeinél meghatározó – nyilatkozták az elemzők. Utoljára a japán indikátor pont egy éve állt ezen a szinten. A tegnapi kereskedés során a technológiai és távközlési részvények erősödtek a legjobban. Az Intel közölte, hogy 200 millió dollárral magasabbra helyezte első negyedéves bevételi előrejelzésének középértékét, és – az alacsonyabb gyártási költségekre hivatkozva – nyereségességi célkitűzésén is javított. A felülvizsgálat során 9,2–9,4 milliárd dollárra emelte negyedéves eladásainak értékét.
Követte a tokiói emelkedést a frankfurti DAX és a londoni FTSE is, a német tőzsdén a Lufthansa ára drágult a legjobban. Egyes pletykák szerint lassan-lassan elhárul minden akadály a svájci Swiss társaság átvétele elől. Svájci pénzügyi körökből származó értesülések szerint a tárgyalásokat hamarosan befejezik, a Swiss megvételét ténynek lehet tekinteni. A hírre mindkét társaság részvénye erőteljes árfolyamnyereséggel reagált. A Lufthansa vezére, Wolfgang Mayrhuber és a Swiss vezére, Christoph Franz között egyetértés alakult ki a fúzióról, jelentette a német Handelsblatt gazdasági lap, míg a Financial Times Deutschland lap értesülése szerint az átvétel akár négy héten belül megtörténhet. Mérsékelt csökkenéssel nyitottak a tengerentúli piacok, a Wall Street azért gyengült, mert az amerikai külkereskedelmi hiány januárban a várt 56,50 milliárd dollárral szemben 58,30 milliárd dollárra ugrott.
Nehezen tűri az alattomos, liberális propagandát a világhírű művész