Ketten vesztették életüket és hárman sebesültek meg tegnapra virradóra a Bejrúttól 15 kilométerre északra lévő Dzsunije tengerparti városban történt robbanásban. A két áldozat rendőrségi források szerint pakisztáni, illetve indiai illetőségű volt, a sebesültek közül ketten Srí Lanka-iak, egy pedig libanoni.
A detonáció a BBC beszámolója szerint a Kaslik kereskedelmi központnál történt; a többemeletes épületben jelentős anyagi károk keletkeztek. A környező épületek ablakai betörtek, az utcán törmelékek és az üzletekből kirepült áruk hevertek. Bejrútban legutóbb szombat hajnalban robbant pokolgép, amely tucatnyi személyt sebesített meg. A dzsunijei károsultak a Rafík Haríri volt libanoni kormányfő február 14-i meggyilkolása óta kialakult légkört tették felelőssé az újabb merényletért. Több politikus is azonnal elítélte a terrorcselekményt. „Ez az újabb merénylet a Libanon függetlenségét és szuverenitását célzó mozgalom ellen irányult” – jelentette ki Faresz Buiz volt miniszter, ellenzéki képviselő. Buiz szerint a merénylők Libanon destabilizálását akarják elérni, hogy az embereknek elvesszen a biztonságérzete, de „nem szabad beleesni a zavarkeltők csapdájába”. „Mintha Fallúdzsában lennénk” – állapította meg a szintén a helyszínre siető Manszúr al-Bún képviselő. Egy harmadik honatya, Naamatalláh Abi Nászr „Libanon ellenségeit” vádolta, míg Farid al-Házen a libanoni biztonsági szolgálat vezetőinek lemondását követelte.
A libanoni válsággal függ össze, hogy várhatóan napokon belül nyilvánosságra kerül az ENSZ Rafík Haríri volt libanoni kormányfő február 14-i meggyilkolása ügyében készülő jelentése. A Haríri-család tulajdonában lévő al-Musztakbal bejrúti lap szerint az ENSZ-jelentés hanyagsággal, a biztonsági apparátuson belüli káosszal és koordinációs hibákkal, továbbá a gyilkosság bizonyítékainak meghamisításával vádolja a libanoni hatóságokat.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot