Lamperth távozását követelik

A Fidesz tegnap ismét felszólította Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, hogy mentse fel belügyminiszteri posztjáról Lamperth Mónikát, mert férje személyes kapcsolatban volt Kulcsár Attilával, illetve tanácsadói szerződést kötött a Britton Kft.-vel, amelynek vezetői már valamennyien a brókerbotrány gyanúsítottjai. Úgy tudjuk, hogy a jövő héten több személy meggyanúsítására is sor kerülhet.

Munkatársainktól
2005. 04. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Öt-hat újabb gyanúsítottja lehet a K&H-nál történt pénzügyi manipulációk miatt indult eljárásnak a jövő héten – értesült lapunk. Információink szerint a brókerbotrány nyomozásától elkülönítetten új vizsgálatot indítottak, hogy a Zöld Újság Rt. részvényeladásának körülményeit felderítsék. Ebben az ügyletben kiemelt szerepet játszott Forró Tamás riporter, aki a társaság vezérigazgatója volt (az újságíró a K&H-ügy egyik gyanúsítottja). Úgy tudjuk: a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatalban Baja Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára és a Synergon Rt. közötti ügyletekkel kapcsolatban folyik nyomozás bizonyos állami megrendelések miatt. Nyakó István, a szocialisták szóvivője cáfolta a híreket. Tegnap a Fidesz ismét felszólította a kormányfőt, hogy mentse fel belügyminiszteri posztjáról Lamperth Mónikát.
*
Répássy Róbert a lapunkban közölt Kulcsár-vallomás alapján – a bróker a tárcavezető férjéről, Jegesy Andrásról, illetve Ferenczi Lászlóról, a BM helyettes államtitkáráról is nyilatkozott – úgy vélte, a rendőrséget nem felügyelhetik olyan személyek, akiknek esetleg szerepe lehetett a brókerbotrányban. – Attól félünk, a Lamperth–Jegesy–Kulcsár Bermuda-háromszögben elvész az igazság – jelentette ki a Fidesz frakcióvezető-helyettese.
Kulcsár Attila „személyes jó ismerősének” nevezte Jegesy Andrást, akinek a közbenjárásával jutott el Ferenczi Lászlóhoz, az ORFK bűnügyi igazgatójához, hogy a K&H-val összefüggő PSZÁF-vizsgálatot egy, a felügyelet tevékenysége miatt tett feljelentéssel „ellehetetlenítsék”. A vallomás szerint Jegesy a maffiaellenes központ vezetőjén, Bácskai Jánoson keresztül üzent a K&H-ügy kirobbanása miatt Bécsbe távozott Kulcsár Attilának, hogy „meg ne próbáljon hazamenni”. Répássyt ez az eljárás a maffiamódszerekre emlékezteti, a vallomás pedig rávilágít Szász Ká-roly volt felügyeleti elnök eltávolításának okaira. Szerinte a Kulcsár által mondottakat alátámasztja az is, hogy Lamperth, Jegesy és Ferenczi egyaránt Kaposvárról származnak. Mindezek alapján a Fidesz szerint a rendőrség nem tud befolyásmentesen eljárást folytatni, amíg Lamperth Mónika áll a tárca élén.
– Valótlanságot állít, illetve valós tényeket hamis színben tüntet fel Répássy Róbert – közölte az MTI-vel Lamperth Mónika férje, Jegesy András, aki szerint őt használják fel felesége lejáratására. Az ügyvéd kijelentette: „Soha nem dolgoztam a Britton Kft.-nek.” Ezzel szemben kihallgatási jegyzőkönyvek, valamint a Nemzeti Nyomozó Iroda megrendelésére készült iratokból az olvasható ki, hogy Jegesy irodájának megbízási szerződése volt a Brittonnal. Információink szerint a cég ingyen biztosított irodát az ügyvédnek, aki tanácsadásaiért havonta 300 ezer forintot kapott. A Britton meghatározó szerepet játszott a K&H Equitiesnél történt sikkasztásban, illetve az eltulajdonított pénz tisztára mosásában. Jegesy beperelte Répássyt.
Nyakó István szerint Répássy gondolatmenetét követve Orbán Viktort is fel lehetne szólítani a Fidesz-elnöki posztjáról való lemondásra, hiszen az exminiszterelnök – ha a lapinformációk igazak – koccintott a K&H Bank gyanúsított vezérigazgatójával, Rejtő E. Tiborral, akivel „a jegybiznisz megkoronázásaként” részt vett egy kanadai hokimeccsen. A lapinformáció igazságtartalmával lapunk is foglalkozik keretes anyagában. Az MSZP szóvivője szerint nem történt más, mint hogy „az ügyészség hivatalos lapjában a Magyar Nemzet írása alapján a Fidesz-kommunikáció megpróbál egy tavalyi történetet újként, szenzációként beállítani”.
n
Lamperth kitüntet és feljelent. Elismeréseket adott át a magyar rendőrség napja alkalmából a belügyminiszter a minisztérium színháztermében az elmúlt évben kiválóan teljesítő 91 rendőrtisztnek és tábornoknak. Lamperth Mónika mások mellett rendőrségi főtanácsosi címet adományozott Bolcsik Zoltán dandártábornoknak, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) igazgatójának, soron kívül ezredessé léptette elő Papp Csabát, az iroda gazdaságvédelmi főosztályvezetőjét, és bejelentette, hogy előterjesztésére Mádl Ferenc köztársasági elnök a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje katonai tagozatát adományozta Gera Antal ezredesnek, a bűnügyi főigazgatóság főosztályvezetőjének. A belügyminiszter arra a kérdésre, hogy miként reagál a sajtóban a vele és Jegesy Andrással kapcsolatban megjelent hírekről, annyit közölt: „A hazudozókat feljelentem, férjem pedig közleményt adott ki.”



Pallos kimenti Jegesyt

Pallos Dénes ügyvéd, aki Jegesy András kaposvári ügyvédtársa volt, közölte: 2002 nyarán határozta el Jegesy Andrással, hogy közös név alatt, de egymástól elkülönülő és önálló ügyvédi tevékenységre ügyvédi irodát alapítanak. Hozzátette: ehhez ő keresett egy erre alkalmas irodahelyiséget. – A bérleti szerződést én kötöttem a Britton Kft. képviselőjével; én kötöttem megbízási szerződést a Britton Kft.-vel, amely alapján különböző jogi tevékenységet kizárólag én végeztem – hangsúlyozta. Kiemelte, Jegesy nem vett részt ebben a történetben. Mint ismert, az ügyészség előtt Kulcsár erről a következőket mondta. „El kívánom mondani azt is, hogy 2003 tavaszán utasításom alapján a Brittonnál dolgozó Mészáros János tanácsadói szerződést kötött Jegesy András ügyvédi irodájával körülbelül havi 300 ezer forint értékben. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy hány esetben volt tényleges pénzátutalás, de Mészáros János elmondása szerint az átutalások megtörténtek. A tanácsadói szerződést a Britton részéről Mészáros János írta alá. Azért utasítottam Mészáros Jánost ennek a szerződésnek a megkötésére, mert ezzel is a kapcsolati tőkémet akartam erősíteni. Tudomásom szerint Jegesy András nem végzett tanácsadói tevékenységet a szerződés aláírását követően, én ezt a szerződést személyesen is láttam, arról azonban nincs tudomásom, hogy ez a szerződés jelenleg hol található.”



Népszava a Gresham-ügyről. Fényképes bizonyítékkal igazolta a Népszava című napilap a Népszabadság korábbi információját. Az újság tegnapi címlapján Orbán Viktor miniszterelnök „mosolyogva” koccint Rejtő E. Tiborral, a K&H azóta meggyanúsított volt vezérigazgatójával. A bankár közleményben számolt be a fotó keletkezéstörténetéről. Eszerint 1999-ben vezérigazgatóként tagja volt annak a prominens üzletemberekből álló delegációnak, amely elkísérte a kormány tagjait hivatalos kanadai látogatásukon. A költségeket a K&H Bank fizette, és Rejtő E. elsődleges célja az úttal az volt, hogy Budapesti Gresham Four Seasons Szálloda felépítésének finanszírozásával kapcsolatos előszerződést aláírja. Az előszerződést ünnepélyes keretek között írták alá a kanadai Four Seasons és Gresco cégek vezérigazgatói és a K&H Bank vezetője, azon jelen volt Orbán Viktor is. – Ezt az eseményt minősítette „bulinak” a Népszava – olvasható a közleményben. Mivel Rejtő E. nem járt jégkorongmérkőzésen, ezért jogi lépéseket tesz az erről író lapokkal szemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.