The Observer
Mint derült égből a villámcsapás, olyan drámaian vágott a brit választási kampányba az az eddig titokban tartott legfőbb államügyészi dokumentum, amely szerint a brit kormánynak a törvények értelmében nem lett volna szabad részt vennie az iraki háborúban – írja a baloldali brit Guardian vasárnapi kiadása.
Videóra vették azt a jelenetet, amint három amerikai rendőr egy óvodában egy rosszalkodó ötéves gyereket megbilincsel.
Izraeli katonákat azzal vádolnak, hogy hazudtak és bizonyítékokat másítottak meg a híres brit filmes, James Miller meggyilkolása után. A 34 éves Miller megölése és az azt követő hivatalos izraeli magatartás egyre feszültebbé teszi a két ország viszonyát. Miller legutoljára Bafta-díjat nyert, amiért az intifáda idején palesztin gyermekek életét követte nyomon.
Az arról folyó vitában, hogy a brit egyetemek bojkottálják-e az izraeli egyetemeket, Sue Blackwell, egy brit egyetemi oktatónő kifejtette: ha javaslatát a brit oktatók megszavazzák, az növelné a nyomást „a törvénytelen izraeli államra”. Egyben azzal vádolta a brit egyetemeket, hogy hallgatásukkal tettestársai a megszállt területeken élő palesztinok jogai megsértésében.
AFP
A korrupció leküzdésére való ígéretét kiemelve, Tariceanu román miniszterelnök hangsúlyozta Brüsszelben, hogy a nagy halakat lehalásszák, mivel azok felbukkannak a felszínre. Ha az unió nem lesz elégedett Románia és Bulgária ilyen irányú teljesítményével, csatlakozásuk késhet – írja a francia hírügynökség.
Irán ismét urániumot dúsít, legyen bármilyen is a nukleáris tárgyalások kimenetele – jelentették ki Teheránban. Sőt a tárgyalásokat is megszakítja Európával, ha az csak időhúzásra játszik.
Al Ahram
A vezető egyiptomi hetilap angol nyelvű kiadásának véleményoldalán az egyiptomi parlament külügyi bizottságának elnöke azt írja, hogy egy pillanatnyi kételye sincs: az Egyesült Államoknak Irán lesz a következő célpontja.
Salon
Juan Cole, a Michigani Egyetemen a Közel-Kelet és Dél-Ázsia modern történetét tanító profeszszor a népszerű baloldali amerikai honlapon a másként gondolkodók elleni, az 1953-as MacCarthy-időket felidéző boszorkányüldözésnek nevezi azt, ami kollégája, a palesztin származású Joseph Massad professzor ellen folyik, akit a Columbia Egyetemről akar kidobatni immár nemcsak egy amerikai kongresszusi képviselő, de a gondolkodás szabadságát más esetekben olyannyira hangsúlyozó vezető liberális lap, a The New York Times is. A katedrán elhangzó gondolatok cenzúrázása után a következő lépes az lesz, hogy a The New York Timest is cenzúrázzák – írja Cole.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen