Herald Tribune
A globális amerikai lap XVI. Benedek pápa hitlerjugendes – akkoriban kötelező – múltjával kapcsolatban megemlíti, hogy a baloldali német író, Günter Grass és a baloldali filozófus, Jürgen Habermas szintén a Hitlerjugend tagjai voltak.
Financial Times
Az Európai Unióban erősen megoszlanak a vélemények arról, hogy az uniós alkotmányt ratifikálják-e, ha a francia választók azt májusban visszautasítják. A britek július 1-jén veszik át az unió elnökségét, és diplomatáik szerint az alkotmány „halott”, ha azt a francia népszavazáson elvetik. Nem hivatalosan pedig arra számítanak, hogy Nagy-Britannia saját, 2006-ra tervezett referendumát nem tartja meg. Ezzel szemben Tony Blair brit miniszterelnök kifejezetten azt mondta, hogy az uniós alkotmányról szóló népszavazást megtartják.
TOL
A Soros-pénzen támogatott, angol nyelvű csehországi on-line magazinban Judit Szakacs igen hosszú cikkben foglalkozik a magyarországi homoszexualitással, és így „idézi” Semjén Zsoltnak a témával kapcsolatos kijelentését: „Ha azt akarja, hogy tinédzser fia első szexuális tapasztalatát egy szakállas, idősebb emberrel szerezze, szavazzon az SZDSZ-re.” Judit Szakacs ezután részletesen elemzi azt, hogy Semjén kijelentése mennyiben „antiszemita”.
Al Jazeerah
Kuvait betiltotta a csak Irakban terjesztett al-Manara nevű lap nyomtatását az országban, amiért az állítólag bírálta az Egyesült Államok és Nagy-Britannia Irak-politikáját, jelenti a pánarab televízió.
*****
A francia Ixis-CIB beruházási bank energiával foglalkozó közgazdászai által készült jelentés óv attól, hogy a kőolaj ára 2015-re elérheti a hordónkénti 380 dolláros árat.
HA'ARETZ
Az izraeli lap angol nyelvű kiadása arról ír, hogy Tel-Aviv nyomása ellenére Putyin elnök SA–18-as rakétákat ad el Szíriának. Putyin ezt azzal indokolta, hogy a rakéták exportja „természetesen megnehezíti a szíriai elnök rezidenciája fölötti alacsony átrepülést”. Ezzel Putyin nyíltan a légelhárító rakéták eladásának okaként jelölte meg, hogy izraeli gépek többször mélyrepülésben zúgtak el a szíriai elnök palotái fölött. Egy jeruzsálemi kormánytisztviselő kijelentette, „Oroszország egyrészt a terror ellen küzd, másrészt olyan államot támogat, amely a terrort támogatja”.
Salon
Az amerikai hírportál egy cikke azt állítja, hogy a pápává választott Ratzinger bíboros Bush elnökségét támogatta az amerikai katolikus szavazók befolyásolásával. A cikkíró Sidney Blumenthal, Carter elnök volt tanácsadója felteszi a kérdést, hogy az amerikai demokrácia túléli-e a két ember által vallott „középkori jövőképet”?

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen