A T-Mobile eddig Miskolcon, Pécsen, Szegeden, Győrben és Debrecenben építette ki az EDGE-hálózatot. Ezeken a településeken e hónaptól – arra alkalmas mobilkészülékkel és változatlan tarifákkal – a mobilinternet, a WAP, az MMS küldés-fogadás és az elektronikus levelezés egyaránt háromszor gyorsabb lehet. A társaság 2003-ban vezette be az Ericsson együttműködésével az EDGE-szolgáltatást. Az érezhetően jobb adatátviteli megoldással lefedett terület még a 3G idei bevezetése előtt jelentősen bővül.
Május végére a T-Mobile ügyfelei összesen tizenöt városban (Budapesten és a felsorolt településeken túl Szombathelyen, Tatabányán, Balatonfüreden, Kaposváron, Kecskeméten, Keszthelyen, Nyíregyházán, Siófokon és Szekszárdon) gyorsabban WAP-ozhatnak, internetezhetnek. Az EDGE segítségével a T-zones WAP-portálon elérhető élő televíziós adások, valamint a letölthető videofelvételek is jobb minőségben érhetők el. Év végéig a T-Mobile-nál az EDGE-szolgáltatással lefedett városok száma harmincnégyre emelkedik.
A T-Mobile hazánkban elsőként vezette be a GPRS, EDGE és WLAN szolgáltatásokat. Emellett a T-Mobile Németországban a világ mobilszolgáltatói közül először saját hálózatán mutatta be a 3G továbbfejlesztett változatát, a HSDPA-t. A 3,5G-nek is nevezett megoldás mobileszközökkel akár 1–3 megabit/másodperces adatátviteli sebességet biztosít.
A kedvező piaci fogadtatás és tapasztalatok alapján döntött úgy a T-Mobile, hogy idén jelentősen megnöveli az EDGE-szolgáltatással lefedett terület nagyságát. A széles sávú hálózat a jelenlegi tervek szerint a fővároson kívül még tizennyolc megyeszékhelyen, három jelentősebb balatoni üdülőhelyen és tizenkét olyan településen lesz elérhető, amelynek lélekszáma huszonnyolcezer főnél nagyobb. A T-Mobile év végéig összesen harmincnégy városra terjeszti ki a széles sávú EDGE mobil-adatátviteli lehetőséget, így az ország lakosságának negyven százaléka használhatja majd a hálózatot. A szolgáltatás nem jár többletköltséggel, azaz a már ismert GPRS-díjak ellenében vehető igénybe.
Konferencia a társadalmi hatásokról. A Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézete és a T-Mobile ötödik éve folyó közös interdiszciplináris társadalomtudományi kutatásának részeként Kép, gondolat és tudás a mobilkorban címmel április 28–30. között Budapesten újabb nemzetközi konferenciát rendez. A tudományos fórumon huszonnégy országból érkező kutatók ismertetik legújabb eredményeiket. Az utóbbi hónapokban a következő kérdésekre kereste a választ az MTA Filozófiai Kutatóintézetének nemzetközi viszonylatban is egyedülálló kutatási programja: Milyen hatással van az új multimédiás mobilkommunikáció és maga a mobiltelefónia a családokra, a gyermekekre? Miként lehet részese az oktatásnak a mobiltelefon, és mit tanulhatnak a fiatalok, ha igénybe veszik a mozgóképek új lehetőségeit? A kutatási programnak és a most már negyedik kötettel jelentkező angol nyelvű könyvsorozatnak köszönhetően Budapest mára a mobiltársadalom-kutatás fővárosa lett.