Herald Tribune
Egy felmérés szerint számos európai kedvezőbb képet alakított ki magának Kínáról, mint az Egyesült Államokról – olvasható a Párizsban szerkesztett globális amerikai lap címoldalán. A megkérdezett franciák 85 százaléka jelentette ki azt is, hogy jó lenne, ha az Európai Unió katonai riválása lenne az Egyesült Államoknak.
European Voice
Európában a muzulmánok elleni rasszizmus növekedése veszélyes „eurofób” visszacsapást eredményezhet az iszlám világban – figyelmeztetett az 57 tagú Iszlám Konferenciák Szervezetének főtitkára. A török Ekmeleddin Isanoglu szerint az európai alkotmány francia és holland visszautasítása azt is mutatja, hogy a másság liberális elfogadása csökken. „Attól félek – mondta az 1,3 milliárd embert tömörítő szervezet főtitkára –, hogy az iszlám gyűlölete tovább terjed, és olyan mellékhatásai lesznek, amelyeket »eurofóbiának« vagy »Nyugat-gyűlöletnek« nevezhetünk” – idézi az európai ügyekre szakosodott hetilap a Brüsszelben nyilatkozó főtitkár szavait.
The Independent
„Tehát táplálják a mítoszt. Ahogyan a fejetlen testeket a Tigris folyó mellett megtalálják, megtelnek a hullaházak, az amerikai halottak jóval meghaladják az ezerhétszázat, és – ne feledjük – az iraki halottak száma több tízezer, Európa és a világ többi része még mindig támogatja az amerikai projektet” – kezdi cikkét Robert Fisk, a független brit lap közel-keleti sztárriportere a most zárult brüsszeli Irak-konferenciát választva gúnyos írása témájául. Amikor a Hezbollah Libanon izraeli megszállása ellen küzdött, a havi egy öngyilkos merénylet fantasztikusan nagy számnak tűnt. Most mintegy 420 öngyilkos merénylő robbantotta fel magát eddig Irakban. A palesztin intifáda idején a heti egyszeri öngyilkos merénylet elképesztőnek tűnt. Ma Irakban naponta hét öngyilkos merényletet hajtanak végre. Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter kijelenti Brüsszelben az Irak-konferencián, hogy több arab nagykövetnek kellene Bagdadban tartózkodnia. „De ki akar »néhai nagykövet« lenni?” – teszi fel a kérdést a biztonsági helyzet rémisztő hiányát ecsetelve Fisk. Brüsszelben a mítoszgyártók kijelentették, hogy az iraki népnek számos barátja van. „Hát persze. Csak éppen e »barátok« nem mernek ellátogatni Bagdadba…, nehogy lecsapják a fejüket. Az amerikai újságírók optimistán tudósítanak a háborúról, vagy úgy, hogy az amerikai katonákkal utaznak, vagy pedig a biztonsági erők által védett szállodaszobáikból mobiltelefonjaikon keresztül beszélnek Irak megszállt népével vagy megszállóikkal. A valóság az, hogy Irakban a külföldiek már nem mernek utazni az autóutakon, sőt már alig mernek kilépni az utcákra. Nekünk azt papolják, hogy Irakban javul a helyzet. Mi elhisszük ezt a hazugságot. Csak azt nem értjük: ha annyira javul a helyzet, e konferenciát miért Brüsszelben és nem Bagdadban tartották?” – kérdezi cikkében Fisk.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok