BBC
Dühkitörés az EU-csúcs kudarca után címmel a brit közszolgálati adó arról a keserű szócsatáról számol be, amely az uniós tagországok között tört ki, miután képtelenek voltak megegyezni az unió jövőbeni költségvetésében. Jack Straw brit külügyminiszter szomorúságának adott hangot, de hozzátette, hogy a kudarc fordulópontot jelenthet. Jean-Claude Juncker, az EU soros elnöke kijelentette, hogy szégyelli magát, amiért a szegényebb országok felajánlották: beérik kevesebbel is, csakhogy egyezséget sikerüljön elérni. A csúcstalálkozó azután omlott össze, hogy Nagy-Britannia nem volt hajlandó elfogadni Franciaország és néhány más ország javaslatát, hogy az EU-tól kapott visszatérítésének öszszegét csökkentsék. A BBC egyik brüsszeli tudósítója szerint a kölcsönös vádaskodások minden bizonnyal az EU történetének legmélyebb és leglátványosabb kudarcát jelentik.
The Independent
Tony Blair brit miniszterelnök a héten kampányba kezd, hogy az európai vezetők feje fölött szóljon az európai közvéleményhez azt követően, hogy szinte minden vezető őt hibáztatta a csúcs kudarcáért, tudta meg a független brit lap. A kampány kezdete Blairnek a brüsszeli EU-parlamentben csütörtökre tervezett felszólalása lenne.
The New York Times
Az unió 25 tagországának vezetői kétnapos csúcsuk után dühösen és szégyenkezve tértek haza, miután a belpolitika és a nemzeti érdekek legyőzték az áldozathozatal és a mindenki számára kívánatos szolidaritás magas röptű eszméjét, kezdi a vezető amerikai lap Brüsszelből keltezett tudósítását. Ami történt, lemeztelenítette azt a hivalkodó állítást, hogy a szervezetnek közös a jövőképe és tükrözte számos uniós vezetőnek azt a félelmét, hogy kibontakozóban van az Európának nevezett projekttel szembeni ellenállás. Szükségtelenül destruktívan támadták egymást a tagországok vezetői és még nem mondható meg az, hogy a jövőben sikerül-e megjavítaniuk elrontott kapcsolataikat. A New York Times azt sem tartja még megítélhetőnek, hogy a válság hosszú távon befolyásolja-e az Európai Unió külpolitikáját.
Le Monde
Másfél napos tárgyalás után Európa alkotmány és költségvetés nélkül maradt – évekre. Ezzel kezdi az eredmény nélkül, csúfosan feloszlott csúcstalálkozóról a vezető francia lap. Az unió soros elnöke, Juncker szerint is mély válság uralta el az uniót. Juncker azt a félelmét is kifejezte, hogy Európa meggyengül.

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni