Herald Tribune
Miután a főváros utcára tódult tömege lemondásra kényszerítette az elnököt a bolíviai földgáz- és olajkészletek privatizálása miatt, a bolíviai parasztok és indiánok most elfoglalták a spanyol Respol és a British Gas tulajdonában lévő magán-olajvállalatokat, és nyomást fejtenek ki újraállamosításuk érdekében. A kontinensen – írja a globális amerikai lap – terjed a multik, az Egyesült Államok és a Nemzetközi Valutaalap által előírt piaci reformok elleni lázadás, mert kiderült: a „piaci reformok” a szegényebbeket még szegényebbekké tették. A türelmetlenség eddig nyolc dél-amerikai elnököt söpört el hivatalából 2000 óta, és Dél-Amerika országainak kétharmadát azóta baloldali, liberálisellenes elnökök irányítják. A bolíviai La Prensa lap felmérése szerint az emberek 55 százaléka Eduardo Rodríguezt, a Legfelsőbb Bíróság elnökét szeretné látni a poszton, nem pedig a megbuktatott elnökhöz hasonló politikát folytató Vaca Díezt, a szenátus jelenlegi elnökét.
Le Monde
A világ egyik legbefolyásosabb, francia baloldali havilapja külön mellékletet jelentetett meg Venezuela „bolivári” forradalmáról, amelyben ismerteti az Egyesült Államok által támadott, de demokratikusan többször is újraválasztott Hugo Chávez elnöknek azt a politikáját, amelynek révén az állami kézen tartott venezuelai olajvállalat bevételeiből a szegényeket a legkülönfélébb módon segíti. Chávez drasztikusan beavatkozott a multinacionális kézben lévő kereskedelmi tévék és rádiók programjaiba is azzal, hogy kötelezte őket: adjanak hangot a helyi közösségeket foglalkoztató gondoknak. Ezzel, mint a lap írja, Chávez megtörte a média diktatúráját, és a polgároknak megadta a megszólalás lehetőségét. Ezzel kapcsolatban a melléklet egyik szerzője cikkét Gabriela Fuentes e szavaival indítja: „Társadalmi változás nem kezdhető meg, ha a szavakat mások monopolizálják.” A kereskedelmi tévéknek például a műsoraik 15 százalékát arra kell fordítaniuk, hogy a helyi közösségek egészségügyi kérdéseivel foglalkozzanak. A műsortartalom 70 százalékát pedig (beleértve a szórakoztató, kulturális és ifjúsági programokat) közvetlenül a helyi érdekelteknek kell szolgáltatniuk. Ignacio Ramonet, az egy tucat országban megjelenő lap főszerkesztője lapja címoldalán, Remények című vezércikkében üdvözli azt, hogy a franciák nemmel szavaztak az uniós alkotmányra.
Spiegel
Briliáns montázzsal jelent meg a baloldali német hetilap címoldala. Delacroix híres forradalmi képét (fedetlen keblű hölgy zászlóval a kezében vezeti a középosztályt az 1830. júliusi francia forradalomba) úgy aktualizálta, hogy a felemelt zászló egy vörös kereszttel átmázolt uniós lobogó. A háttérben az Európai Unió parlamentjének épülete látszik. Az elemző cikkekből két cím mutatóban: Polgárlázadás Európa ellen és Brüsszel antidemokratikus szabályozási dühe.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok