Herald Tribune
Az Aeronautic Defense and Space Agency, az európai Airbus repülőgép gyártója és a francia Alcatel engedélyt kapott arra, hogy együtt nyújtsák be pályázatukat a 3,3 milliárd dolláros globális műholdas navigációs rendszer gyártására. Ám a 30 műholdból és földi követőállomásból álló jövőbeni rendszerhez való végső hozzájáruláshoz az EU-tagországok, különösen Németország egyetértése szükséges. Az erről Berlinből jelentő, globális amerikai lap idézi Barsiné Pataky Etelkát, az Európai Parlament ipari, kutatási és energiaügyi bizottságának tagját, aki kijelentette: „A Galileo az egyetlen »Európában gyártott projekt«, és annak sikere fontos.”
La Libre
A magyar munkások óránként 5-6 eurót kaptak címmel a belga lap arról számol be, hogy éles viszály alakult ki a német és magyar hatóságok között a feketemunkások ügyében. A Népszabadság a német hatóságokat azzal vádolta, hogy a Gestapóhoz méltó módszerekkel dolgoznak.
Financial Times
A Nemzetközi Valutaalap arra figyelmeztetett, hogy a kormányoknak, adományozóknak, kampányolóknak és popsztároknak sokkal szerényebbeknek kellene lenniük azt illetően, hogy a segélyezés megoldja Afrika problémáit – írja a brit pénzügyi lap.
*****
Európai diplomaták arra készülnek, hogy megszakadnak a tárgyalások Irán nukleáris programjáról, miután Iránban konzervatív elnököt választottak.
*****
Az Egyesült Államok azzal fenyeget, hogy súlyos pénzbüntetéssel sújt bármilyen olyan vállalatot vagy egyént, amely vagy aki üzleti kapcsolatba lép bármilyen kormányszervvel, amely Irán polgári nukleáris programját üzemelteti. Ez új törésvonalakat okozhat az amerikaiak, az oroszok és az európaiak között.
The Wall Street Journal
A németek egyre inkább ellenszenvvel nézik azt, hogy amerikaiak és britek vásárolják fel cégeiket – írja a pénzügyi körök amerikai lapjának európai, brüsszeli kiadása.
*****
Az óriási amerikai Chevron olajvállalat a színfalak mögött azon dolgozik, hogy megakadályozza az amerikai Unocal vállalat kínai kézbe jutását. A globálisan gyorsan terjeszkedő kínai CNOOC ugyanis meg kívánja vásárolni a kaliforniai Unocalt.
Le Vif
A francia hetilap címoldalas sztorijában hirdeti, hogy harminc gigantikus francia projekt változtatja meg majd a mai Franciaországot. Ezek közé tartozik a Gironde-ban épülő „Mégajoule lézer” kétmilliárd eurós költséggel, további szupergyors vonatok, szuperhidak, a napot utánzó Iter reaktor, a Rouent Alenconnal összekötő autópálya, a flamanville-i atomreaktor és a metzi Pompidou- központ is.

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni