Ismét keményen bírálta az SZDSZ a kormány sms-kampányát. – Nem a tervezett kormányzati feladatokról szól az sms-kampány – vélte közleményében Gusztos Péter. Az SZDSZ-es képviselő szerint hasznosabb lenne szakmailag előkészített témákban kikérni az emberek véleményét. A kormányszóvivő szavaival ellentétben igenis olyan párbeszédre lenne szükség, amelynek eredményeit törvényalkotási folyamat követi, és megfelel a kormányzati szándéknak – tartalmazza az SZDSZ közleménye. A kisebbik kormánypárt szerencsétlennek tartja, hogy a harmadik gyermek nemének megválasztásával kapcsolatos kérdésben megjelölt céllal ellentétes az Egészségügyi Minisztérium szakmai álláspontja, ráadásul a lakosság inkább közömbösnek tekinthető a beküldött, mindössze 2383 válasz alapján. A második kérdés pedig már széles körű szakmai tiltakozást váltott ki, valamint az aktuális belügyminisztériumi javaslatokkal is homlokegyenest ellenkezik – közölte Gusztos Péter.
– Vállalni kell a kampányt még akkor is, ha ebből politikai vita kerekedett – jelentette ki az SZDSZ álláspontjára reagálva Batiz András kormányszóvivő. – Eldöntött kérdéseket vitatni álságos – tette hozzá. Kifejtette: a következő négy hétben is felteszik a kérdéseket, amelyeket Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is jóváhagy, és kabinetje dolgoz ki. Ugyanakkor elismerte, hogy a feltett kérdésekről egyelőre a válaszok fényében sem készül előterjesztés, tehát nem biztos, hogy az adófizetők pénzéből finanszírozott kampánynak lesz hatása a kormányzat tevékenységére.
Az adatokat ismertetve a szóvivő elmondta: az e heti kérdésre 3593 válasz érkezett, és a többség (2068) nem tartaná helyesnek, ha csekély mennyiségű alkohol fogyasztása után a volán mögé lehetne ülni. Batiz nem tartotta kudarcnak a részvevők számát, mert az közel másfélszerese a múlt heti több mint kétezer válasznak.
Az MDF álságosnak tartja az SZDSZ képmutató magatartását, amellyel a kisebbik kormánypárt ellenzi a kormány sms-kampányát. Lapunkhoz eljuttatott közleményében a demokrata fórum arra szólítja fel a szabad demokratákat: döntsék el, hogy kormány- vagy ellenzéki pártként működnek-e. – A Janus-arcú politizálás nemcsak a kormányzati munkát hátráltatja, hanem zavart idéz elő a politikai közéletben – állítja az MDF.
Ismert, a hat hétre tervezett akció negyvenmillió forintba kerül, és a kormány azt hirdetésekben is propagálja.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat