Moscow Times
Az angol nyelvű moszkvai napilap Bush elnöknek az amerikai néphez intézett, Irakról szóló beszédét elemző cikke végén ez olvasható: „Szaddám a bombázások hónapjait azzal töltötte, hogy kétségbeesetten ajánlotta fel lényegében megadását, nemzetközi ellenőrzések mellett tartott szabad választásokat… De mindezen ajánlatot…, mint a New York Times 2003 novemberében jelentette, Bush lefricskázta. Az erkölcsi kretének hódítani akartak, nem pedig leszerelést vagy Irak szabadságát; hatalmat és a »háborús vezetőknek« kijáró státust akart Bush, mint maga mondta el családi életrajzírójának, Mickey Herskowitznak… Vagyis Bush saját bevallása szerint a háború – mészárlás, pusztítás, káosz és terror – a siker mértéke, a nagyság felé vezető út. A vért Bush ragadozó belpolitikája első számú kenőanyagának tekinti. A ki nem provokált katonai agressziót személyes és politikai céljai elérésére használja. Akkor menynyiben különbözik azon erkölcsi kreténektől, akiket Nürnbergben felakasztottak?” – zárja cikkét e kérdéssel Chris Floyd az orosz lapban.
Information Clearing House
Fura, hogy az amerikai törvényhozás éppen azon a héten kívánja betiltani a zászlóégetést, amikor megerősített jelentések szerint az amerikai katonák Irakban napalmot vetettek be. „A jelek szerint irakiak hamuvá változtatásával semmi baj sincs, de egy háromszínű ruhadarab elégetése baj” – olvasható Mike Whitney tollából a népszerű amerikai honlapon. A szerző azt ajánlja, hogy július 4-én, a függetlenség napján olvasói égessenek el egy amerikai zászlót, amíg ezt tehetik, hogy kifejezzék személyes szabadságukat, és azt, hogy az amerikai zászló ma már mindent jelent, csak azt nem, amit hivatott jelképezni.
Salon
A külföld aggódik amiatt, hogy az amerikaiak a belátható jövőben továbbra is felügyelni kívánják az internet fő forgalomirányító számítógépeit – írja frankfurti beszámolójában az internetes amerikai hírportál. Németországban a témában felszólaló szakértők annak a félelmüknek adtak hangot, hogy emiatt a globális távközlési hálózat a jövőben feldarabolódhat. Számos ország azt szeretné, ha az internet felügyeletét fokozatosan egy nemzetközi szervezet venné át. Emiatt Tunéziában a témában novemberben tartandó nemzetközi ENSZ-tanácskozáson komoly összeütközés várható. Az amerikaiak korábban még hajlamosaknak mutatkoztak a felügyelet megszüntetésére.
Financial Times
Európa öt legnagyobb gazdaságát képviselő országa a franciaországi Evianban olyan terveket vitat meg, hogyan korlátozzák a törvénytelen bevándorlást. Nicolas Sarkozy francia belügyminiszter is ennek hangsúlyozására használja fel a konferenciát, mert az illegális bevándorlással szembeni kemény kiállása 2007-es elnökjelölti kampányának központi része lesz.

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor