Tages Anzeiger
A Stadler Magyarországon perel címmel a svájci lap arról számol be, hogy a thurgaui vállalat a magyar bíróságoknál indít pert a magyar felügyeleti hatóságok „botrányos döntése” miatt, amiért megbízását megállították. A perrel a svájci cég a megbízás leállításának feloldását és azt kívánja elérni, hogy őt nyilvánítsák a MÁV korszerűsítésére kiírt pályázat győztesének.
AFP
Július 24-én megkezdte működését Caracasból, Venezuela fővárosából a Telesur annak érdekében, hogy a több latin-amerikai ország által működtetett tévéállomás megtörje az amerikai CNN médiahegemóniáját. Szerdán az amerikai képviselők törvénymódosítást fogadtak el, hogy az Egyesült Államok Venezuelába rádió- és televízióprogramokat sugározhasson annak érdekében, hogy az ország lakosságát „pontos, tárgyilagos és teljes körű” információkkal lássák el, tekintettel a Telesur „Amerika-ellenességére”. Connie Mack floridai republikánus képviselő szerint Chávez elnök készen áll arra, hogy az Al-Dzsazíra mintájára megindítsa saját televíziós hálózatát, mert Amerika és a szabadság ellen akar műsorokat sugározni. A Telesur tíz- millió dollár tőkével indul – jelenti a francia hírügynökség, amelynek 51 százaléka venezuelai, 20 százaléka argentin, 19 százaléka kubai és 10 százaléka uruguayi pénz. A hálózat 160 embert foglalkoztat, és a térség kilenc országában állomásoztat tudósítókat.
detrnews
A konfliktus több mint 700 milliárd dollárba is kerülhet címmel a detroiti lap arról ad számot, hogy az Irakban és Afganisztánban folytatott háború gigantikus adóssággal terheli az amerikai adófizetőket. Michael Scheuer, a CIA korábbi terrorizmuselleni szakértője, aki Bin Ladenre szakosodottm és a vele kapcsolatos témáról mind a Clinton-, mind a Bush-kormányról két, igen kritikus könyvet is írt, majd nyugdíjba vonult, kijelentette, hogy „Oszamának nem kell nyernie, egyszerűen kivéreztet bennünket” – mármint anyagilag.
The New York Review of Books
Az amerikai liberális értelmiség vezető folyóiratának augusztus 11-i számában Irak: Bush iszlám köztársasága címen Peter W. Galbraith azt írja, hogy a többségi síiták remek kapcsolatokat ápolnak Iránnal, de nem bíznak az Egyesült Államokban, ugyanis amikor az első öbölháború idején Washington lázadásra ösztökélte őket – ami annak tudatában indult meg, hogy az amerikaiak segítenek –, azt Huszein kegyetlenül leverte, és háromszázezer síitát ölt meg. A síiták szerint az amerikaiaknak ez volt a szándékuk. Az irániak viszont megbízható barátnak bizonyultak, és hálából most a síiták Irán-barát vallási pártokat támogatnak, amelyek egy iszlám államot kívánnak létrehozni.

Gólyafiókák életét mentették meg Kocséron – videó