Ft.com
Amerikai törvényhozók olyan törvénymódosítást fogadtak el, amely a CNOOC kínai vállalatnak az Unocal olajvállalat megvételére tett javaslata szabályozási felülvizsgálatát hónapokkal is késleltetheti. A CNOOC szóvivője kijelentette: ez rossz jelzés az amerikai tőkepiacoknak és a külföldi befektetőknek.
Newstatesman
John Pilger, a világszerte ismert újságíró és dokumentarista a brit baloldali értelmiség hetilapjában Blair alkalmatlan miniszterelnöknek címmel megjelent cikkében arról ír, hogy az afganisztáni, iraki és palesztinai értelmetlen beavatkozások hatásai miatt „ismételten legyünk dühösek vezetőinkre. Csapatainknak haza kell térniük. Már azok miatt is, akik a július 7-i londoni merényletek miatt haltak meg.” Pilger teljesen egyértelművé teszi, hogy a londoni merényleteket nem követték volna el, ha Nagy-Britannia nem rohanja le Irakot: „Július 7-e bombái Blair bombái voltak.” Blairt hírszerzése már a lerohanás előtt óvta, hogy „messze a legnagyobb terrorista fenyegetés az lenne az ország ellen, ha Irakban az Egyesült Királyság fokozná katonai tevékenységét”. A híres Chatham House július 18-i jelentésében az áll, hogy „kétségtelen”: az iraki invázió felturbózta az al-Kaida-hálózatot. Irak megtámadása jelentette a Rubicon átlépését, ami megjósolhatóan vezetett a madridi és londoni merényletekhez. A sajtó arról nem nagyon ír, hogy Afganisztán angol–amerikai inváziója húszezer halálos áldozatot követelt, és arról sem esik túlzottan sok szó, hogy „több mint százezer iraki férfit, nőt és gyermeket öltek meg nem öngyilkos merénylők, hanem a brit– amerikai koalíció”.
Information Clearing House
Egy másik publicisztikai „nagyágyú”, a Londonban élő Tariq Ali az amerikai honlapon ugyanezzel a témával foglalkozva emlékeztet arra, hogy a Guardian című lap felmérése szerint a brit nagyközönség 66 százaléka a londoni merényletek és az iraki háború között kapcsolatot lát. A publicista, folyóirat-szerkesztő és filmes Ali leszögezi: „Világosan kell beszélni. Ha Londonban az ártatlan polgárok meggyilkolása barbárság – ami kétségtelen –, akkor miként határozzuk meg több tízezer iraki polgár megölését? Gonoszabb barbárságként.” A nyugati civilizációban azt hiszik, hogy a nyugati polgárok élete többet ér, mint a világ más részén élőké – főként azoké, akiket a Nyugat bombáz. Ha ez a magatartás meggyökeresedik, akkor a terrorizmus is meg fog gyökeresedni – írja Ali.
A nem kevésbé ismert kanadai újságíró, Eric Margolis lapjában pontosan visszhangozza Pilger és Tariq Ali vádjait, hozzátéve, hogy az MI–5 brit titkosszolgálat szintén ezen a véleményen van. Azáltal, hogy Blair George Bush Sancho Panzáját játssza a terrorizmus elleni úgynevezett háborúban, Nagy-Britanniába importálta a közel-keleti erőszakot – írja Margolis.

Gólyafiókák életét mentették meg Kocséron – videó