Napi sajtószemle

2005. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Independent

„A New Orleanst elárasztó vízben a mérgező anyagok egy évtizeden át veszélyessé teszik az emberi lakókörnyezetet” – kezdődik a baloldali brit lap cikke annak nyomán, hogy az újságnak Hugh Kaufman exkluzív interjút adott. Kaufman az Egyesült Államok Környezetvédelmi Hivatalának (EPA) 35 éves fennállása óta munkatársa és a szennyvizek szakértője. Kaufman elmondta, hogy a szenynyezettség sokkal súlyosabb, mint ahogyan azt bevallották, mert a hivatala nem vett mintákat a szennyvízből és nem is hajlandó nyilvánosságra hozni az elemzéseinek eredményeit.

Ha'aretz

Tony Blair tanácsadói azt javasolják, hogy Nagy-Britanniában szüntessék be a holokauszt-emléknapot, mert a muzulmánok azt magukra nézve sértőnek találják, írja az izraeli baloldali lap angol nyelvű kiadása. A tanácsadók által elkészített jelentés népirtásnapot kíván helyette bevezetni, amely figyelembe venné a Ciszjordániában, a Gázai övezetben, Csecsenföldön
és Boszniában elkövetett muzulmán áldozatokat is. A belügyminiszter szóvivője közölte, hogy tanulmányozzák a javaslatot. A javaslattevők egyike azt a véleményét fejtette ki, hogy
a holokauszt-emléknap a nem megfelelő jelzést küldi a társadalomnak, ugyanis ez azt jelenti a muzulmánok szemében, hogy egyes emberek élete többet ért másokénál és a szélsőségesek ezt kihasználhatják. Mike Whine, Nagy-Britannia zsidó küldöttei tanácsának igazgatója bejelentette, hogy
a javaslat ellen lép fel.

Counter Punch

Hosszú cikkében a népszerű baloldali amerikai honlap arról ír, hogy az amerikai nagyközönség hat héten át kétfajta híradásnak lehetett tanúja. Az egyikben rendkívüli nagy rokonszenvvel mutatták be a Gázai övezetből kiköltöztetett telepeseket, a másikban pedig lemeztelenítve látták azt, hogy a Katrina hurrikán milyen katasztrofális állapotokat okozott. A kétfajta tudósításból az a tanulság vonható le, hogy amikor a sajtó szerkesztőségi belenyúlás nélkül tudósíthat eseményekről, az újságíróknak pedig nem kell félniük állásuk elvesztésétől, akkor a nagyközönség a szeme előtt zajló eseményekre becsülettel és azonnal reagálhat.
A honlap azt is megemlíti, hogy mekkora különbség volt a szintén amerikai adófizetői pénzből szubvencionált gázai kiürítés és a New Orleans-i áldozatok segélyezése között. A gázai telepesek – vagyis egy idegen ország illegális területfoglalói – az amerikai kormánytól 200 000 és 750 000 dollár közötti összeget kaptak, miközben saját állampolgárait napokon keresztül hagyta életveszélyben.

La Libre

A Felszabadított Gáza címen a belga lap két teljes oldalon ismerteti azt az örömöt, ahogyan a palesztinok reagáltak a megszálló izraeli hadsereg távozására, és azt, ahogyan a palesztin fiatalok végre belevethették magukat – öt év után először – a Földközi-tenger vizébe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.