HN online.sk
A romániai magyaroknak már az sem elég, hogy a román parlamentben és az önkormányzatoknál jelentős képviselettel rendelkeznek. A székelyek nemrégiben sikertelenül követelték a magyar parlamenttől, hogy Románia uniós csatlakozásának ratifikálását attól tegyék függővé, a román parlament jóváhagyja-e autonómiaigényüket – olvasható többek közt A radikális magyarok autonómiát akarnak címmel a szlovák gazdasági napilap tüzes hangvételű cikkében.
APA
A szlovák alkotmánybíróság az etnikai kisebbségek tagjainak pozitív diszkriminációját alkotmányellenesnek nyilvánította, és megszüntette – jelenti az osztrák hírügynökség.
*****
Nenad Csanak, a szerbiai Vajdaság regionális parlamentjének volt elnöke óvott attól, hogy a tartomány északi részén a magyaroknak autonómiát adjanak, ugyanis egy ilyen megoldás nemcsak Szerbiának, hanem a tartománynak is rossz lenne.
t
Az amerikai honlapon gúnyos cikk jelent meg arról, hogy a világmédia az iraki alkotmányról való szombati szavazást csendesnek jellemezte, miközben öt amerikai katonát öltek meg. Kérdés, hogy e csendes jellemzéshez mit szólnának a megölt katonák hozzátartozói.
hvg.hu
A Heti Világgazdaság on-line kiadásán Charles Gati politológus tollából olvasható angol nyelvű cikk dicséri Gyurcsány Ferencet annak kapcsán, hogy washingtoni látogatásakor elzarándokolt a washingtoni holokausztmúzeumba, ahol ugyan nem mondott valami túlzottan jó beszédet, de azt „könnyein keresztül” adta elő, ami megindította Gatit.
Antiwar.com
Az egyik legnépszerűbb baloldali amerikai hírportálon megjelent elemzés szerint Izrael lesz az az ország, amely miatt a következő atomháború megindul. A forgatókönyv a következőképpen alakul: Izrael megtámadja Irán búsheri atomerőművét, amely nyomán Irán rakétákat lő ki Izraelre, és esetleg ugyanezt teszi a szomszédos Irakban lévő amerikai megszálló csapatokkal. Ha Amerika beszáll a háborúba, és mélyre ható bombákkal próbálja elpusztítani a többi, föld alatti iraki reaktort, Irán hagyományos katonai erejével lerohanja Irakot. Az Egyesült Államoknak nem marad más választása, mint hogy bevesse atomfegyvereit Irán ellen. Vagyis mi történik? Egy nukleáris szuperhatalom megtámad egy olyan nem nukleáris államot, amely az atomsorompó-egyezmény aláírója, és együttműködik az atomenergia-bizottsággal egy olyan állam késztetésére, amely nem tagja ezen egyezménynek, atombombákkal rendelkezik, és kiprovokálatlan katonai agresszióba kezd. Valóban ez lenne az amerikai nemzet érdeke? – teszi fel a kérdést a szerző.

Jön az energiaital-tilalom, de több koffeintartalmú ital megússza ezt