A Nemzet biztonsági veszélyforrás?

Cherif Bassiouni, az ENSZ volt afganisztáni raportőre cáfolja az olasz napilapban megjelenteket, miszerint ő tényként nyilatkozta, hogy a CIA Magyarország területén titkos börtönökben kínzott foglyokat. A Manifesto ugyanakkor kiáll a cikk hitelessége mellett. Az ügy kapcsán Tóth András titkosszolgálatokat felügyelő államtitkár éles támadást intézett lapunk ellen, amely elsőként közölte az Il Manifesto írását.

Munkatársainktól
2005. 11. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szocialista kezdeményezésre hallgatta meg nyílt ülésén Tóth András MSZP-s államtitkárt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága az amerikai CIA kínzásokra specializálódott, törvénytelen börtönei kapcsán. Tóth András szerint nem voltak, nincsenek és nem lesznek ilyen börtönök hazánkban, mint ahogy erre vonatkozóan megkeresés sem érkezett az Egyesült Államoktól. „Én azt gondolom, hogy ez azért probléma, mert ezek a hírek (a Magyar Nemzet szombati írása – a szerk.) a mi értékelésünk szerint nemzetbiztonsági szempontból jelenthetnek kockázatot (…), mert ilyen hírek akár megalapozottak, akár nem, terrorista körök számára kiindulási pontot jelenthetnek, és ha nem egyértelműek, nem határozottak ezeknek a hiteltelen állításoknak a cáfolatai, akkor az a magyar nemzetbiztonsági szervek számára, de a Magyar Köztársaság számára is gondok forrásaként jelölhető meg” – fejtegette álláspontját a bizottság előtt a nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkár.
Nem állította tényként az Il Manifesto című olasz napilapnak adott interjújában Cherif Bassiouni, az ENSZ volt afganisztáni raportőre, hogy az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) Lengyelország, Magyarország és Románia területén titkos börtönökben terrorizmussal gyanúsított foglyok kínvallatását végzi vagy végezte – közölte az MTI-vel a jogászprofesszor. A Magyar Nemzet megkeresésére az Il Manifesto szerkesztője, Angela Pascucci elmondta, továbbra is fenntartják a jogászprofesszorral készített interjú tartalmával kapcsolatos álláspontjukat, hitelesnek tartják a cikket.
Hivatalos európai uniós vizsgálatot kértek az állítólagos titkos CIA-börtönök ügyében európai parlamenti képviselők hétfőn az EP strasbourgi plenáris ülésén.
Részletek és szerkesztőségi
állásfoglalás a 4. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.