Az MDF ismét a kormánypártokkal szavazott

A parlament többsége tegnap leszavazta Polt Péter legfőbb ügyész válaszát, amelyet Dávid Ibolya MDF-elnök interpellációjára adott. Varga Mihály (Fidesz) az unió jelenleg is folyó Magyarország elleni, úgynevezett túlzott deficiteljárásának következményeit firtatta.

Munkatársainktól
2005. 11. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ön szerint helyes, ha valaki becsapja az Országgyűlést? – fordult Dávid Ibolya Polt Péter legfőbb ügyészhez annak kapcsán, hogy az ügyészség megszüntette a nyomozást egy parlamenti indítvánnyal összefüggésben, amelyet nem a jegyzők láttak el kézjegyükkel. Az MDF elnöke kifejtette, hogy bár előzetes felhatalmazás alapján kerültek fideszes politikusok szignói a dokumentumra, a képviselői jogosítványok az alkotmány szerint személyhez vannak kötve. Polt Péter válaszában egy legfelsőbb bírósági eseti határozatra hivatkozott, miszerint egy okiratot megbízással is alá lehet írni. Dávid Ibolya szerint az eset rombolja a parlament közhitelességét, ezért nem fogadta el a választ, amit ezután a parlament is leszavazott, heves ellenérzéseket kiváltva a fideszes képviselők körében.
Poltnak egy kormánypárti politikus érdeklődését is ki kellett elégítenie: Gulyás József (SZDSZ) a K&H Bank volt vezérigazgatója, Rejtő E. Tibor elleni eljárás részleteire volt kíváncsi. A képviselő szerint Rejtőt a vádhatóság nem tekinti felelősségre vonható személynek, legalábbis a Legfőbb Ügyészség egyik határozata erre utal. A legfőbb ügyész ezt cáfolva kifejtette, hogy az illetőt a brókerbotrány kapcsán különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztással vádolják. Gulyás elfogadta az érvelést.
Az unió jelenleg is folyó Magyarország elleni, úgynevezett túlzott deficiteljárásának két következménye lehet az államadósság növekedésén túl – mondta el tegnap az azonnali kérdések órájában Varga Mihály (Fidesz). Az egyik, hogy gyengülhet a forint árfolyama, például többet kell majd fizetni a devizában felvett autó-, lakás- vagy vállalkozásfejlesztési hitelekért. A másik, hogy az unió pénzügyi biztosa szankciókat helyezett kilátásba hazánk ellen, amint azt tegnap az AP hírügynökség közreadta.
Veres János pénzügyminiszter kétségbe vonta a hírügynökség által közölt nyilatkozat hitelét, és azzal érvelt, hogy sem az uniós pénzügyminiszterek tanácsának, sem a biztosnak nincs jogosultsága arra, hogy ilyen szankciókat léptessen életbe Magyarországgal szemben. Szerinte aki ilyet állít, az pánikot kelt és rémisztget. Úgy vélte, a jövő évi költségvetés megfelel a deficitcsökkentő követelményeknek, mivel 1,4 százalékkal faragnák le a GDP-arányos hiányt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.