Bombariadó a gazdatalálkozón
Bombariadó zavarta meg tegnap Kecskeméten a gazdaköri találkozót, amelyre eredetileg Orbán Viktort is várták szervezők, de a Fidesz elnöke nem vett részt az eseményen – közölte a helyet bérbe adó intézmény, a Városi Sportcsarnok gazdasági igazgatója. Nagy-Pál Sándor elmondta: az esemény kezdete előtt mintegy fél órával a rendezvény helyszínére egy férfi telefonált be, közölve, hogy 6 perc múlva a sportcsarnokban három helyen bomba robban. Az akkorra már szép számmal összegyűlt érdeklődőt hangosbemondón kérték fel a csarnok elhagyására, s értesítették a rendőröket is. A tűzszerészek átvizsgálták a kiürített sportcsarnokot, de bombát vagy robbanóeszközt nem találtak.
Levél Orbán Viktor igazi romapolitikájáról
Nyílt levélben válaszolt Kállai Lászlónak, a Jászsági Roma Polgárjogi Szervezet elnökének Farkas Flórián fideszes képviselő, a Lungo Drom első embere. Napokkal ezelőtt ugyanis Kállai közleményében bírálta Orbán Viktor Fidesz-elnököt, aki szerint a roma és a magyar közösségek együttélésére nincs sablonválasz. A közoktatásban hol a közös osztály, hol a romák külön felzárkóztatása lehet a cél. Farkas utalt arra, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nemrég kijelentette: a mélyszegénységben élőknél meg kell szakítani a generációs láncot, bentlakásos intézményeket kell szánmukra kialakítani már az óvodától. Farkas szerint míg Gyurcsány a roma családokat sértő kijelentéséket tesz, addig Orbán nem a cigányokkal együtt kereste a javukra szolgáló megoldást. (J. I.)
Rákellenes program Politikai vitával
Elkészült a Nemzeti rákellenes program végső változata, amelynek megvalósítását tegnap hivatalosan is elindította Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. – Ez a program megmutatja, mit kell csinálni, hogy az értelmetlen halál ne sújtson le indokolatlanul ilyen sok emberre – fogalmazott a miniszterelnök, hozzátéve: túl sok beszéd és túl kevés cselekvés jellemezte az elmúlt másfél évtizedben az egészségügyet. Gógl Árpád, az Orbán-kormány egészségügyi minisztere erre úgy reagált: a hitelét vesztett kormányfő újabb egészségügyi ígéretei helyett most már valódi megoldásokra, változásra van szükség a szakterületen. Eközben az SZDSZ vitára hívta Éger Istvánt, a Magyar Orvosi Kamara elnökét és Cser Ágnest, az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnökét a több-biztosítós modellről. (MTI)

Irak, Afganisztán, Koszovó – három poklot járt meg, most új kihívás várja a magyar alezredest