Rendkívül súlyossá vált a helyzet Romániában a madárinfluenza újbóli felbukkanása miatt. Az utolsó gócpont április végi felszámolása után a vész ezúttal az ország középső régiójában jelent meg, ráadásul a korábbi esetektől eltérően nem vadmadarakban, hanem háziszárnyasokban mutatták ki a vírust. A bukaresti mezőgazdasági tárca jelenleg hét gócpontot tart számon: a dél-erdélyi Brassó megyében Hurézt, Fogarast, Alsóucsát, Sárost, Feketehalmot, a vele határos székelyföldi Kovászna megyében Szitabodzát, valamint a Kárpátokon túli Vrancea megyei Bolotestit.
Az esetek túlnyomó többségében feketehalmi baromfineveldékből kerültek ki a fertőzött csirkék négy környező megye húsz településére, és ugyaninnen került forgalomba több száz tonna, vélhetőleg ugyancsak fertőzött baromfihús az ország számos üzletébe. Ezeket a termékeket a hatóságok igyekeznek sürgősen kivonni a forgalomból, egyúttal azzal nyugtatva a lakosságot, hogy kevés az emberi megbetegedés esélye, ha hetven Celsius-foknál magasabb hőmérsékleten készítik el a húst.
Ezzel szemben az élő állatok értékesítési útvonalának feltérképezése sokkal nehezebb, mivel kiderült, hogy a több mint egymillió csirkét nevelő négy feketehalmi farmról állat-egészségügyi engedélyek nélkül, viszonteladókon keresztül jutott a lakossághoz az aprójószág.
A román ügyészség az állat-egészségügyi előírások megszegése miatt bűnvádi eljárást indított a feketehalmi Drakom Silva, Pati Prod, Aviprod és Avicod társaságok tulajdonosai ellen,
Gheorghe Flutur mezőgazdasági miniszter pedig javaslatot tett a kormányfőnek az országos állat-egészségügyi igazgatóság, valamint a Brassó megyei szakhatóság teljes vezérkarának mielőbbi leváltására.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal