csmonitor.com
Magyarország, az egykor fénylő csillag ma bukdácsol címmel az amerikai lap azt írja, hogy a (tegnapi) nagygyűlés további erőszakhoz vezethet. Szabados Krisztián, a „független” Political Capital intézet igazgatója a lapnak kijelentette: „Több százezer ember lesz az utcán, és nem tudom, hogy a Fidesz vissza tudja-e tartani a jobboldali szélsőségeseket. Arra számítok, hogy a tüntetések és a zavargások folytatódni fognak.” A londoni Goldman Sachs egyik elemzője, Zsoldos István viszont nem hiszi, hogy a pénteki tüntetés folytatódna, erőszakossá válna, vagy megbénítaná az országot.
FT.com
A londoni pénzügyi lap szerint a bizalmi szavazás nemigen fogja megoldani Magyarország elmúlt 16 évének legveszélyesebb politikai patthelyzetét.
sozialismus.info
A Szocialista Alternatíva honlapján megjelenő hosszabb elemzésben egyebek mellett az olvasható, hogy noha 2000 körül Magyarországon jelentősen emelkedtek a bérek, ma az Európai Unióban a magyar bérek az utolsók között kullognak.
derStandard.at
A balliberális osztrák lap is azt jósolja, hogy Gyurcsány minden bizonnyal „átmegy” a bizalmi szavazáson, mivel a szocialistáknak és a szabad demokratáknak többségük van a parlamentben. Orbán Viktor kérte a nagygyűlésre érkezőket, hogy hozzanak magukkal hangos ébresztőórát. Az ellenzék vezetője kijelentette, ha Gyurcsány hivatalában marad, a gazdasági válság élesedik.
NZZ Online
A vezető svájci lap internetes kiadása arról ír, hogy a magyarországi értelmiségiek széles körben szimpatizálnak Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel. Mint a cikkből kiderül, olyan értelmiségiekről van szó, mint Konrád György, Dalos György, Esterházy Péter és Nádas Péter.
Associated Press
Miniszterek szerint az utcai tiltakozásokból származó instabilitás és az ellenzék támadása a Gyurcsány-csomag ellen károkat okozhat az ország gazdaságának – jelenti az amerikai hírügynökség Budapestről, Veres János pénzügyminisztert és Kóka János gazdasági minisztert idézve.
FINANZEN
A pénzügyi tanácsadó sajtólapján A válságba került állam Magyarországon: mit jelent ez a befektetőknek? címmel a Vontobel Fund Central & Eastern European Equitiesnél dolgozó Günter Faschang szerint a külföldi befektetőknek nincs mitől tartaniuk, mert mind a budapesti kormány, mind pedig az ellenzék megegyezik abban, hogy liberális, vállalatbarát politikát folytat.
Szijjártó Péter: A háborúpártiak végső támadást indítottak az új realitás ellen