The New York Times
Az Egyesült Államok vezető lapjában a Budapesten történtekről írt beszámolójában kiemeli a rendőrség által alkalmazott erőszakos fellépést. Idéz egy diákot, aki kijelentette: „Be kell fejeznünk azt, ami 1956-an elkezdődött, mert 1989-ben nem történt teljes változás.”
INTERNATIONAL Herald Tribune
A Párizsban kiadott amerikai globális lap az Associated Press amerikai hírügynökség budapesti jelentését azzal kezdi, hogy „Ötven évvel a szovjetellenes forradalom után Budapest utcáin ismét tankok gördültek”. E lap szintén kiemeli a rendőrség erőszakos fellépését.
FT.com
A globális terjesztésű londoni politikai-üzleti lap – mint számos társa – címoldalán közli a rendőri sorfal előtt egyedül, a kezét feltartva térdeplő tüntetőt, amelyet Balogh László, a Reuters hírügynökség fotóriportere készített. Beszámolójában ismerteti, hogy a rendőrség gumigolyókkal, könnygázzal és vízágyúkkal oszlatta a tömeget, és vívott vele csatát több órán át. Az újság kiemeli: „Az a tény, hogy a szocialisták által vezetett kormány szervezte az év kiemelkedő évfordulóját, az alkalmat különösen robbanékonnyá tette.” A lapban Gideon Rachman publicista elemzésében az olvasható, hogy ha a közép-európai országokban az intézmények demokratikus jellegét és az emberi jogokat fenyegetnék, az Európai Unió felléphet, például milliárdos anyagi segítsége visszatartásával, sőt az adott ország szavazati jogának megvonásával. A publicisztika azzal fejeződik be, hogy azok az értékek, amelyeket Brüsszel védelmez, ugyanazok, amelyek a magyar felkelés hajtóerejét adták, és amelyek közül a legfontosabb egy nemzet joga a demokratikus önkormányzásra.
DIEWELT.de
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a német konzervatív lapnak adott interjújában kijelentette: „A magyarok nem akarnak hazugságra alapuló rendszerben élni.” Azt is elmondta, Gyurcsánynak erkölcsi okokból kell lemondania.
REUTERS
Rendőrtűz a tüntetőkre címmel a brit hírügynökség a rendőrség erőszakos fellépéséről tudósít.
The Guardian
A baloldali brit lap a rendőrség erőszakos fellépése mellett a rendőrök közötti sérültekről is ír, míg a polgári sérültek számát 20-25-re teszi.
cafebabel.com
Az európai magazin hosszabb interjút készített a 69 éves Wittner Máriával, aki még ma sem érzi magát szabadnak, és elmondta: ha alkalmazott lenne, és őszintén elmondaná véleményét, állás nélkül maradna.
"Köcsögök, elküldtem a k.rva anyjába" - így beszél Magyar Péter az újságírókról