Erősödő forint és emelkedő részvényárak mozgatták tegnap a bankközi deviza- és tőkepiacok árfolyamait. A befektetők a csütörtöki, közel kétszázalékos beesés után újból vásárlásokba fogtak. Tegnap az olcsóvá vált részvényeket újból elkezdték vásárolni a befektetők. Londonban és Frankfurtban 0,5-0,5 százalékos emelkedés volt, Budapesten viszont jelentősebb mértékben, másfél százalékot javult a BUX árfolyama.
A bankközi devizapiacon a forint az előző napi 253,50-es szintről visszatért a 252-es szint közelébe, így a nap végén 252,80 forintot kértek egy euróért a parketten. A miniszterelnök jövő hétfői beszédétől azt várják a befektetők, hogy megnevezi a jövendő jegybankelnök személyét. A héten egyre nagyobb bizonytalanság alakult ki amiatt, hogy nem tudni: ki követi Járai Zsigmondot a Magyar Nemzeti Bank élén. A befektetőknek nem tetszik az időhúzás, amit a forint látványos mozgása jelez. Nagy kérdés, hogy az új elnök milyen monetáris politikát folytat majd.
Miközben a pesti pénzpiacon alacsony érdeklődés mellett zajlott a kereskedés, addig a tőkepiacon jelentős, közel 50 milliárd forintos forgalom alakult ki. Elemzők azt nyilatkozták, hogy a csütörtöki korrekció után a befektetők megrohanták a magyar parkettet. A papírok közül az első a 2,2 százalékkal dráguló és 27 milliárd forintos forgalmat bonyolító OTP lett. Hasonlón jól teljesített – alacsonyabb forgalom mellett – a Magyar Telekom is, amelynek ára 2,3 százalékkal értékelődött fel. Drágult még a Richter és a Mol is. A nagyobbik gyógyszergyártó 0,1 százalékkal, az olajipari papír 1,5 százalékkal erősödött. Csökkenőben volt viszont az Egis kurzusa: a gyógyszergyártó árfolyama 1,1 százalékkal esett vissza.
Meglepetésre a kisforgalmú papírok között is ritka volt a nagyobbat eső részvény: az FHB és a Graphisoft Park SE ára egy százalék feletti csökkenést produkált, sőt a kárpótlási jegyek és a Csepel Holding értéke is a gyengülés irányába mozdult el. A BorsodChem főtulajdonosai: a Kikkolux-csoport és a VCP-csoport bejelentette a tegnapi tőzsdezárás után, hogy együttes befolyásuk 93,842 százalékra nőtt a kazincbarcikai vegyipari társaságban. Ez a hányad tükrözi a BorsodChem cégbíróság által bejegyzett alaptőke-leszállítását, valamint a társaság tulajdonában lévő saját részvények darabszámát. Ez azt jelenti, hogy elindulhat a BorsodChem részvényeseinek kiszorítása és a kivezetés a tőzsdéről.
Hagyd abba ezt az ostobaságot! - Lehetséges utóda megszégyenítette Pressmant