Feljebb lépett a BUX

A csütörtöki esést emelkedés követte tegnap a magyar tőkepiacon. A hét úgy zárult, hogy a hazai vezető részvények árfolyama magasabban állt, mint múlt hét pénteken. A gyorsjelentési szezon derekán igen jól teljesítettek a tőzsdei papírok. Nem csak a pestin, hanem az európai parketteken is emelkedő trend alakult ki.

2007. 02. 10. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erősödő forint és emelkedő részvényárak mozgatták tegnap a bankközi deviza- és tőkepiacok árfolyamait. A befektetők a csütörtöki, közel kétszázalékos beesés után újból vásárlásokba fogtak. Tegnap az olcsóvá vált részvényeket újból elkezdték vásárolni a befektetők. Londonban és Frankfurtban 0,5-0,5 százalékos emelkedés volt, Budapesten viszont jelentősebb mértékben, másfél százalékot javult a BUX árfolyama.
A bankközi devizapiacon a forint az előző napi 253,50-es szintről visszatért a 252-es szint közelébe, így a nap végén 252,80 forintot kértek egy euróért a parketten. A miniszterelnök jövő hétfői beszédétől azt várják a befektetők, hogy megnevezi a jövendő jegybankelnök személyét. A héten egyre nagyobb bizonytalanság alakult ki amiatt, hogy nem tudni: ki követi Járai Zsigmondot a Magyar Nemzeti Bank élén. A befektetőknek nem tetszik az időhúzás, amit a forint látványos mozgása jelez. Nagy kérdés, hogy az új elnök milyen monetáris politikát folytat majd.
Miközben a pesti pénzpiacon alacsony érdeklődés mellett zajlott a kereskedés, addig a tőkepiacon jelentős, közel 50 milliárd forintos forgalom alakult ki. Elemzők azt nyilatkozták, hogy a csütörtöki korrekció után a befektetők megrohanták a magyar parkettet. A papírok közül az első a 2,2 százalékkal dráguló és 27 milliárd forintos forgalmat bonyolító OTP lett. Hasonlón jól teljesített – alacsonyabb forgalom mellett – a Magyar Telekom is, amelynek ára 2,3 százalékkal értékelődött fel. Drágult még a Richter és a Mol is. A nagyobbik gyógyszergyártó 0,1 százalékkal, az olajipari papír 1,5 százalékkal erősödött. Csökkenőben volt viszont az Egis kurzusa: a gyógyszergyártó árfolyama 1,1 százalékkal esett vissza.
Meglepetésre a kisforgalmú papírok között is ritka volt a nagyobbat eső részvény: az FHB és a Graphisoft Park SE ára egy százalék feletti csökkenést produkált, sőt a kárpótlási jegyek és a Csepel Holding értéke is a gyengülés irányába mozdult el. A BorsodChem főtulajdonosai: a Kikkolux-csoport és a VCP-csoport bejelentette a tegnapi tőzsdezárás után, hogy együttes befolyásuk 93,842 százalékra nőtt a kazincbarcikai vegyipari társaságban. Ez a hányad tükrözi a BorsodChem cégbíróság által bejegyzett alaptőke-leszállítását, valamint a társaság tulajdonában lévő saját részvények darabszámát. Ez azt jelenti, hogy elindulhat a BorsodChem részvényeseinek kiszorítása és a kivezetés a tőzsdéről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.