NZZ Online
Gyurcsányt a szocialisták vezetőjévé választották – írja cikkében a vezető svájci lap, amely jelentése bevezetőjében kiemeli, hogy Orbán egyre inkább udvarol a hagyományos baloldalnak. A miniszterelnök ilyen mértékben nem mindenütt várt győzelmével egyértelműen megszilárdította hatalmát. A tavaly áprilisban bevezetett reformok nemcsak a lakosság széles rétegeiben, hanem a szocialisták baloldali táborában is jelentős ellenállásba ütköztek. Gyurcsány ilyen erőteljes támogatottsággal történt megválasztásával azonban a szocialisták mindent el akartak kerülni, ami legfontosabb ellenfelüket, a fiatal demokratákat erősítette volna. A pártgyűlésen ugyanakkor nem volt tapasztalható lelkesedés. A szocialisták ugyanis tudják, hogy a reformok révén mennyire népszerűtlenekké váltak. Magyarországon megfigyelhető, hogy a volt kommunista baloldal egyre inkább jobbra csúszik, míg az egykor liberális, kifejezetten polgári és antikommunista fiatal demokraták a szocialisták hagyományos szavazóira helyezik a súlyt: a szegényekre, a hátrányos helyzetűekre, a gyengékre, a betegekre, a csalódottakra és „természetesen” a nyugdíjasokra. Ők Magyarországon igen erős, nem alábecsülendő potenciált jelentenek. Hogy Orbán stratégiája sikeres lesz-e, lényegében attól függ, hogy Gyurcsánynak sikerül-e a reformokat a 2010-ben tartandó választásokig pozitív eredménynyel véghezvinnie, amiből azután a széles néprétegek profitálhatnak. Ez csak akkor sikerülhet, hogyha a kormányfő szigorúan végzi el feladatát, és az országot nagyobb teljesítményre, valamint gazdasági fellendülésre ösztönzi, ami Lengyelországban, Csehországban és Szlovákiában már régóta természetes.
The Moscow Times
A moszkvai angol nyelvű napilap ismerteti a Malév eladását a Borisz Abramovics tulajdonában lévő KrasAirnek. A Malévnak nemzetközi értékesítési személyzetével együtt 3300 alkalmazottja van. Korábbi hírügynökségi jelentések szerint a KrasAir jelentősen csökkenteni kívánja a foglalkoztatottak létszámát. A sajtókonferencián a KrasAir képviselői e kérdésre nem kívántak reagálni.
New Yorker
Az amerikai politikai és kulturális magazinban a világszerte ismert oknyomozónak, Seymour M. Hershnek Irán amerikai megtámadásáról készült tényfeltáró cikkében az újságíró azt állítja: a Bush-kormány politikája eredményeként nemcsak Iránnal került közelebbi konfliktusba, de az iraki síitákat és a szunnitákat is egyre mélyebb szektariánus összeütközésbe kergette. Amerika politikája ugyanakkor erősítette Iránt. Washington azt gondolta, hogy ha Bagdadban síita kormány alakul, az ellensúlyt ad a szunnita al-Kaidával szemben. De nem vette komolyan a hírszerzés figyelmeztetését, hogy a síiták iraki erősödése Irán befolyását növeli.
A kormány megvédi a nyugdíjasok juttatásait