The Guardian
A baloldali brit lap szerint Kelet-Európában a neoliberalizmus szolgai átvétele vezetett a szélsőjobboldali bűncselekmények jelentős növekedéséhez. A cikk utolsó részében ez olvasható: „Magyarországon Gyurcsány Ferenc »szocialista« miniszterelnök (aki 17 millió dolláros személyi vagyonra tett szert a kilencvenes évek privatizációs üzletei révén) az amerikai nagykövetség és a külföldi tőke dédelgetett kedvence nemcsak azért, mert az iraki háborút támogatja, de azért is, mert buzgalmat mutatott azon neoliberális program követkésében, amelynek része volt, hogy 160-nál is több állami vállalatot adtak el, áfát vetettek ki a receptes gyógyszerekre, és vizitdíjat állapítottak meg”. A lap szerint Gyurcsány megszorító programja a magyarok hatalmas részét szegényebbé tette. Nem csoda, hogy az életszínvonaluk folyamatos csökkenése miatt a magyarok 65 százaléka pozitívan vélekedik a Kádár-korszakról.
Le Monde.fr
A vezető francia lap a magyar sajtónak Sarkozy francia elnökké választására adott reagálásairól írva kiemelten idézi lapunkat.
Herald Tribune
A globális amerikai lap szerint tévednek, akik azt hiszik, hogy Sarkozy Amerika-barát érzelmei miatt nem ütközik majd élesen számos területen Washingtonnal. Míg az amerikaiak több francia katonát akarnak Afganisztánban, Sarkozy teljesen ki akarja őket vonni onnan. Sarkozy a kiotói egyezmény mellett van, húzódozik az amerikai rakétavédelmi rendszer európai kiterjesztésétől, és nem akarja, hogy Törökország az EU tagja legyen.
The New York Times
Még a „legfelháborítóbban nagy kormányzati szubvenciók sem” elégítik ki az egészségügyi magán-biztosítórendszerek éhségét – kezdi szerkesztőségi állásfoglalását a vezető amerikai lap, amely kiemeli, hogy sok nyugdíjas amerikai – bedőlve a biztosítók erőszakos módszereinek – olyan biztosításért fizet, ami nélkül jobb ellátásban részesülne.
*****
„A Zsidó Világkongresszus közölte, hogy Edgar M. Bronfman, a milliárdos szeszesital-gyártó mágnás… lemondott a szervezet elnökségéről” – kezdődik a liberális lap vezető helyen közölt cikke, amely ismerteti, hogy a szervezet három éve háborog, mert korábbi főtitkára, Israel Singer ellen pénzügyi visszaélések gyanúja merült fel, ami már New York Állam főügyésze és az adóhatóság figyelmét is magára vonta. A lap hozzáteszi, e nonprofit szervezet több milliárd dollárt nyert a holokauszt túlélőknek. Singer közel állt Bronfmanhoz, és az utóbbi eszmei tanácsadója volt egészen addig, ameddig a két ember az idén összeveszett. Lemondása „kérdéseket vet fel a szervezet jövőjéről”. Bronfman 1979 óta töltötte be a szervezet elnöki posztját.
Magyar Péter 10 leggyalázatosabb mondata