REUTERS
A brit hírügynökség beszámol Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter lemondásáról, és hozzáteszi, az egy nappal követte az ország két rendőri vezetőjének miniszterelnöki menesztését. A Reuters jelentése végén idézi a Fideszt, amely szerint a menesztést kiváltó rendőri bűncselekmények a kormányellenes tüntetések során alkalmazott és büntetlenül maradt rendőri erőszak közvetlen következményei.
The Guardian
„Nagy csodálója vagyok Timothy Garton Ash kelet- és közép-európai témáról írt munkáinak, de szomorú látni, hogy egy kitűnő egyetemi ember újságíróként a legócskább EU-tányérnyalóvá válik” – kezdődik Austin Mitchell brit törvényhozónak a baloldali brit lapban megjelent olvasói levele, amely így folytatódik: „Ash refrénje mindig az, hogy amit az unió akar, az rendben van, legyen az az euró, az érthetetlen alkotmány vagy pedig olyan miniszerződés, amelyiknek célja az alkotmány fő kitételeinek becsempészése. Azt hiszi, hogy bármilyen brit kormány felelőssége a brüsszeli nézet követése.” A honatya ezután az uniós döntéshozók „antidemokratikus. elitista, plutokrata” hozzáállását kárhoztatja, ami – mint írja – az uniót a jelenlegi zsákutcába kergette.
Energy Intelligence
Az azerbajdzsáni látogatáson tartózkodó, Göncz Kinga külügyminiszter vezette magyar diplomaták továbbra is kampányoltak az Európai Unió javasolt Nabucco gázvezetéke mellett, amelynek célja, hogy Európát az orosz mellett alternatív forrásból származó földgázzal lássa el. „De Magyarországnak a projekt melletti támogatása egyre üresebben hangzik, ahogyan a Mol, a magyar állami olajvállalat mind inkább növeli partneri viszonyát a Gazprom orosz állami gázcsoporttal egy rivális földgázvezeték építésében”, olvasható a nagy tekintélyű energiaipari szaklapban (amely a jelek szerint nem tudja, hogy a Mol nem állami vállalat – a szerk.).
Széteshet Magyar Péter pártja a baloldali politikus botrányos viselkedése miatt?