The Guardian
Ismét kettéválik a „régi” és az „új” Európa az uniónak Oroszországgal kapcsolatos politikája miatt. Lengyelország, Észtország és Litvánia igen kritikusak azzal, ahogyan a németek készítik elő az EU–orosz csúcsot, és azzal vádolják Berlint, valamint Nyugat-Európát, hogy túlságosan engedékenyek Putyin elnökkel – olvasható a baloldali brit lapban.
Herald Tribune
A globális amerikai lap címoldalának központi helyre került cikke hosszan ismerteti a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottságának az újság birtokába került, az annektált Kelet-Jeruzsálemről és környékéről szóló bizalmas jelentését, amely azzal vádolja Izraelt, hogy figyelmen kívül hagyja a nemzetközi emberiességi törvények és különösen a megszállásra vonatkozó nemzetközi törvények szerinti kötelezettségeit. A zsidó állam – áll a jelentésben – megszálló hatalmát Kelet-Jeruzsálemben és környékén saját és lakossága érdekeinek előmozdítására használja fel, a lakosság kárára.
*****
A New York-inál messze nagyobb fizetésért csábítanak Moszkvába amerikai szuperbankárokat. Hétmillió dollárt kapnak évente a New Yorkban szokásos két-három millió dollárral szemben.
Daily Mail
A nagy példányszámú bulvárlap az Eurovíziós dalfesztiválról tűnődve azt írja, egy Brüsszelből irányított egyesített Európa álom. A kontinensen a nacionalizmus hajtja a politikát és a zenét is. A franciák törvénytelenül zárják ki immár sok éve a brit marhahúst piacukról, miközben Brüsszel nem hajlandó semmit tenni ellene. A németek minden trükköt bevetnek, hogy megakadályozzák a külföldieket ipari és kereskedelmi vállalataik felvásárlásában. Az olaszok és a spanyolok foggal-körömmel védik textiliparukat, és manipulálják Brüsszelt azzal az eredménnyel, hogy a brit fogyasztók többet fizetnek a ruhákért és a lábbelikért. „Minden ország saját érdekeiért küzd, minden európai biztos saját országáért harcol, és az európai eszme nem más, mint egy olyan óriási fügefalevél, amely ezt a gigantikus bürokrata fejőstehenet eltakarja.”
The New York Times
Az ismert francia tudós, Olivier Roy a vezető amerikai lapban lehűti azok lelkesedését, akik azt hiszik, hogy Nicolas Sarkozy elnökként egyfajta neokonzervatív vagy thatcherista forradalmat hajt majd végre Franciaországban. Pénzügyminiszter korában nem csökkentette az adókat és a vállalkozók által fizetett társadalombiztosítási hozzájárulást; blokkolta a francia cégek külföldi kivásárlásának kísérletét, és állami szubvencióval segítette ki a gyengélkedő francia vállalatokat, mint az Alstomot. Franciaországban folytonosságra és nem forradalomra kell számítani. Sarkozy erős államot akar.
Autóbalesetben meghalt egy német állampolgár Zalában