The Guardian
A baloldali és jobboldali brit lapok egységesen igen kritikusan ítélik meg a Blair-korszakot. A baloldali brit lap Örökre az általa indított háború, nem pedig a konfliktus befejezése határozza majd meg őt címmel azt írja a távozó brit miniszterelnökről, hogy a Munkáspárttól elfordult a középosztály és a radikális baloldali értelmiség is. A britek még mindig úgy érzik, hogy kisebb a távolság ők és Amerika, mint ők és Európa között. Blair minden reményét szétzúzta az iraki háború, amelyben az Egyesült Államokon és Nagy-Britannián kívül szánalmas országok vettek részt koalíciós partnerként.
Independent
A sírfeliratként ható Az örökség: Tony Blair, miniszterelnök, 1997–2007 címen megjelenő értékelésében a független, liberális brit lap ezzel a mondattal nyit: „Tony Blair bocsánatot kért hibáiért és bevallotta, hogy örökségét sokak szemében Irak uralja majd, amikor június 27-én elhagyja hivatalát.” A cikk hozzáteszi: Blair elismerte, hogy a brit nép többsége az iraki inváziót helytelennek tekinti.
telegraph.co.uk
A jobboldali lap Miért fejezi be pályáját Azbeszt Tóni úgy, hogy megkárosítja egészségünket? címet kapott „méltatásában” irónia nélkül jegyzi meg azt is, tíz éve alatt a Munkáspárt egyik legnagyobb sikere az volt, hogy Nagy-Britannia nem csatlakozott az euróövezethez. Blair „Teflon Tóniként érkezett a politikába, azaz olyan emberként, akire nem ragadnak a rossz hírek, és abból Azbeszt Anthonyként távozik”. Azt hitte, tűzálló, de kiderült, rosszindulatú a jelenléte és káros hatása távozását követően hosszú időn keresztül érezhető lesz.
Magyar Péter 10 leggyalázatosabb mondata