Gyógyszert csempésztek Szerbiába

2007. 06. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bűnügyi hírszerzési információk alapján indított nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) abban a csalási ügyben, amelyben a tettesek csaknem ötvenmillió forint értékű, csak receptre vagy kórházban kapható, az OEP által támogatott rákgyógyszert csempésztek külföldre. Az esetről a Népszabadság számolt be tegnapi számában. Egy nagykereskedelmi cég alkalmazottja onkológusokat keresett meg azzal, hogy hormonkészítményeket, csonterősítőket és citosztatikumokat írjanak fel betegeiknek, illetve rendeljenek az intézményi patikába, majd váltassák ki, s adják át neki. A férfi Szerbiában értékesítette az „árut”. Az újság szerint egy főorvos már beismerő vallomást tett. Úgy tudjuk, az ügynek öt gyanúsítottja van.
A BRFK tegnap közleményben tudatta: márciusban rendeltek el nyomozást Sz. Gábor 42 éves váci orvos és társai ellen csalás miatt. A férfit a fővárosi nyomozók Szegeden fogták el négymillió forint értékű gyógyszerszállítmány átadásakor. A rendőrök a vásárlót is őrizetbe vették. Az eljárásban később további húszmillió forint értékű gyógyszerlerakatot találtak, amely szintén Sz. Gáborhoz köthető. A készítmények beszerzési és értékesítési folyamatának vizsgálata szakértők bevonásával folyik. Ehhez a receptfelírás alapjául szolgáló kórtörténeteket szerzi be elsődlegesen a rendőrség.
A Népszabadságnak nyilatkozott több onkológiai centrum vezetője, akik közül az Uzsoki kórházból Mayer Árpád – az ő beosztottja az egyetlen, aki már elismerte, hogy részt vett a csalásban – azt mondta: mindenekelőtt azt kell tisztáznia, érintették-e a betegek jogait a történtek. Hét évre visszamenőleg minden kórlapot átvizsgált, s kiderült, a páciensek megkapták a megfelelő kezelést. A csaláshoz szükséges recepteket ezeken felül írták. A kár tehát az egészségbiztosítót érte.
Kovács Attila, az egészségügyi tárca államtitkára az MTI-nek úgy nyilatkozott: szomorú és felháborító, hogy Magyarországon megtörténhet az, hogy egyes onkológiai készítményekkel kereskednek. A Sugárterápiás és Onkológiai Szakmai Kollégium szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint a testület tizennégy tagja egyenként nyilatkozott arról, hogy a fenti tevékenységgel semmilyen kapcsolatban nem álltak, és messzemenően elhatárolódnak a cselekménytől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.