A vasárnapi választások eredményeként máris személyesen ajánlotta fel lemondását Guy Verhofstadt liberális miniszterelnök II. Albert királynak, aki azt el is fogadta. A nyertes, a 46 éves, jogot végzett Yves Leterme flamand miniszterelnök pártja, a flamand kereszténydemokrata párt (CD&V) rendelkezik majd a legtöbb képviselővel a parlamentben. Leterme pártja a szavazatok 39 százalékát nyerte el.
Belgium holland nyelvű részében, Flandriában a radikális Flamand Érdek pártja is kitűnően szerepelt a szavazatok 19 százalékának begyűjtésével. Szintén a radikális tábort erősíti még Jean-Marie Dedecker, a „populista” szenátor új pártja, a Lijst Dedecker most első ízben lépte át az 5 százalékos küszöböt. A párt a biztonság, a bevándorlás és a területi autonómia ügyében radikális politikát képvisel.
Verhofstadt pártja komoly vérveszteséget szenvedett: már csak 18 képviselője lesz a parlamentben, héttel kevesebb, mint az előző ciklusban. A legfájdalmasabb vereséget a választók a flamand szocialistákra mérték, akik kilenccel kevesebb helyet kaptak, mint a korábbi választáson. A francia nyelvű vallon szocialisták négy helyet vesztettek, egy hellyel lemaradva a 23 képviselőt a parlamentbe juttató jobboldali liberálisok, Didier Reynders pénzügyminiszter pártja (MR) mögött.
A belga televízióban több elemző egyetértett abban, hogy Leterme sikerét elsősorban annak köszönheti, hogy alkotmányos reformot követelt a régiók hatalmának növelése érdekében. A jövendő miniszterelnök teljesen nyíltan támogatta az ultranacionalisták azon törekvését, hogy a Vallóniánál jóval gazdagabb Flandriának igen jelentős autonómiát adjanak.
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről