Herald Tribune
A globális amerikai lap a vezető gazdasági hatalmak mutatóit közli. Ezek szerint az Egyesült Államok éves bruttó nemzeti terméke (GDP) 13 262 milliárd dollár, az euróövezeté 10 445 milliárd dollár. Az alább következő felsorolásban az egyes országok neve mellett az éves GDP értéke áll dollárban kifejezve: Brazília (967), Nagy-Britannia (2357), Kanada (1273), Kína (2554), Franciaország (2554), Németország (2890), India (854), Olaszország (1841), Japán (4463), Mexikó (811), Oroszország (975), Dél-Korea (877).
FT.com
Az európai miniszterek annak ellenére szeretnének továbbra is pénzt költeni a Galileo helymeghatározási navigációs rendszerre, hogy viták támadtak a projekt finanszírozása körül. Wolfgang Tiefensee német közlekedési miniszter például kijelentette, hogy a Galileo „kolosszálisan fontos” Európa számára, írja a brit globális lap. A miniszter szerint „meg kell lennie Európa saját műholdas navigációs rendszerének, ugyanis ezzel függetlenné válhatna olyan államokkal szemben, mint az Egyesült Államok”. Nagy-Britannia viszont hajlandó zátonyra futtatni a projektet, hacsak az nem lenne üzletileg kifizetődő. Ha pedig erre nincs lehetőség, akkor – mint Stephen Ladyman brit közlekedési miniszter hangsúlyozta – más projekteket kell felszámolni, és az onnan felszabaduló pénzforrásokat kell a Galileóra fordítani. Egymilliárd eurót már ráköltöttek a programra. Franciaország és Németország szerint viszont szükség van a Galileo-rendszerre, mert az stratégiai szempontból nélkülözhetetlen. A támogatók emlékeztetnek arra, hogy az amerikai hadsereg működteti a GPS-rendszert, Kína már dolgozik a Beidu rendszerén, az oroszok pedig tökéletesítik Glonassz rendszerüket. A Galileóban részt vevő, egymással vitázó magáncégek a francia–német EADS repüléstechnikai és űrhajózási óriásvállalat, a francia Thales és Alcatel-Lucent, a brit Inmarsat, az olasz Finmeccanica, a spanyol AENA és a Hispasat, valamint a Deutsche Telekom által vezetett német TeleOp konzorcium.
National Business Review
Az új-zélandi lap jelenti, hogy az Európai Unió mezőgazdasági miniszterei a fogyasztók érdekében megegyeztek abban, hogy pontosítják a borjúhús fogalmát.
Itt van az "agyhalottnak" nevezett EP-képviselő válasza Magyar Péternek