Fegyházat kértek Horváthékra

Fegyházbüntetést kért az ügyész a zálogházi rablóként elhíresült Horváth Szilárdra és Gombos Lászlóra. Két társuk, Varga László és Farkas Róbert szökésben van. A Fővárosi Bíróságon folyó perben várhatóan pénteken elsőfokú ítéletet hirdetnek.

2007. 07. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A zálogházi rablássorozat vádlottjai a véres móri bankrablás ügyével is közelebbi kapcsolatba kerültek. Az elsőrendű vádlott, Varga László a banda utolsó rablása után egy évig bujkált, majd 2002 júliusában a móri elkövetők elleni hajszában akadt fenn a rendőrség rostáján. A férfit azonban a Fővárosi Bíróság két és fél éve szabadon bocsátotta, mivel három évnél többet nem tölthetett előzetes letartóztatásban. Varga nem tétlenkedett, s tavaly nyáron a MOM Park bevásárlóközpontnál társaival megtámadott egy pénzszállítót. Vesztére az egyik biztonsági őr rálőtt, de végül sebesülten is elmenekült.
A másodrendű vádlott, Horváth Szilárd neve először az öt évvel ezelőtti móri tragédia után került a köztudatba lehetséges elkövetőként. A férfi egy tévéstáb jelenlétében megadta magát, majd a rendőrség tisztázta szerepét. Majd Horváth beperelte az ORFK-t, mert az egyik móri gyilkosként nevezték meg a tragikus esemény után. A pert megnyerte, bár csupán 50 ezer forint haszna származott belőle.
A Nemzeti Nyomozó Iroda Top 10-es listájának élén szereplő Farkas Róbertet a másik móri gyilkosként nevezte meg a rendőrség. Szerepét azonban nem lehetett tisztázni, ugyanis azóta sem ad magáról életjelet.
A harmadrendű vádlott, Gombos László a móri bankrablás másodfokú bírósági tárgyalásakor került elő, amikor egy börtönbéli ismerősével, a szlovák Borisz S.-sel a rendőrséget, majd a sajtót, később a ítélőtáblát bombázták azzal: tudják a véres bankrablás igazi történetét, illetve az elkövetők nevét. Cserébe szabadságot, a 25 milliós vérdíjat és ügyükben kedvező elbírálást kértek. Mindezeket azonban nem kapták meg, mivel a rendőrök ellenőrizték az elmondottakat, de a vizsgálódás nem járt eredménnyel.
A bűnözők közös karrierje a fővárosi Kozma utcai börtönben kezdődött, ahol együtt töltötték büntetésüket. Varga László 1998 nyarán, Horváth Szilárd 1999 tavaszán, Farkas Róbert 1999 őszén szabadult. Ezután folyamatosan tartották a kapcsolatot, Varga László emellett rendszeresen látogatta Gombos Lászlót a börtönben, 2000. novemberi szökéséig. Ekkor nyomban „munkához” láttak.
A vádirat szerint a társaság 2000 novembere és 2001 augusztusa között tizenhét zálogházat fosztott ki fegyveresen, zsákmányuk pedig – csaknem 400 millió forintot érő – ékszer és 17,8 millió forint készpénz volt. Miskolcon buktak le, ahol tűzpárbajba keveredtek a rendőrökkel, s Gombost meglőtték. A banda többi tagja elmenekült. Horváth Szilárdot aljas indokból elkövetett emberöléssel is vádolják: 2000 augusztusában lelőtte a római-parti diszkó biztonsági őrét.
Az ügyész perbeszédében tegnap a vádlottakra fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. Elsősorban a négy férfi által a rablások elkövetésekor használt mobiltelefon cellainformációin alapszik a vád, valamint a megtalált parókákon, álbajuszokon és símaszkokon lelt DNS-en, amely egyezik a vádlottakéval.
A tárgyalás ma a védőbeszédekkel folytatódik, és várhatóan pénteken elsőfokú ítéletet hirdetnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.