A zálogházi rablássorozat vádlottjai a véres móri bankrablás ügyével is közelebbi kapcsolatba kerültek. Az elsőrendű vádlott, Varga László a banda utolsó rablása után egy évig bujkált, majd 2002 júliusában a móri elkövetők elleni hajszában akadt fenn a rendőrség rostáján. A férfit azonban a Fővárosi Bíróság két és fél éve szabadon bocsátotta, mivel három évnél többet nem tölthetett előzetes letartóztatásban. Varga nem tétlenkedett, s tavaly nyáron a MOM Park bevásárlóközpontnál társaival megtámadott egy pénzszállítót. Vesztére az egyik biztonsági őr rálőtt, de végül sebesülten is elmenekült.
A másodrendű vádlott, Horváth Szilárd neve először az öt évvel ezelőtti móri tragédia után került a köztudatba lehetséges elkövetőként. A férfi egy tévéstáb jelenlétében megadta magát, majd a rendőrség tisztázta szerepét. Majd Horváth beperelte az ORFK-t, mert az egyik móri gyilkosként nevezték meg a tragikus esemény után. A pert megnyerte, bár csupán 50 ezer forint haszna származott belőle.
A Nemzeti Nyomozó Iroda Top 10-es listájának élén szereplő Farkas Róbertet a másik móri gyilkosként nevezte meg a rendőrség. Szerepét azonban nem lehetett tisztázni, ugyanis azóta sem ad magáról életjelet.
A harmadrendű vádlott, Gombos László a móri bankrablás másodfokú bírósági tárgyalásakor került elő, amikor egy börtönbéli ismerősével, a szlovák Borisz S.-sel a rendőrséget, majd a sajtót, később a ítélőtáblát bombázták azzal: tudják a véres bankrablás igazi történetét, illetve az elkövetők nevét. Cserébe szabadságot, a 25 milliós vérdíjat és ügyükben kedvező elbírálást kértek. Mindezeket azonban nem kapták meg, mivel a rendőrök ellenőrizték az elmondottakat, de a vizsgálódás nem járt eredménnyel.
A bűnözők közös karrierje a fővárosi Kozma utcai börtönben kezdődött, ahol együtt töltötték büntetésüket. Varga László 1998 nyarán, Horváth Szilárd 1999 tavaszán, Farkas Róbert 1999 őszén szabadult. Ezután folyamatosan tartották a kapcsolatot, Varga László emellett rendszeresen látogatta Gombos Lászlót a börtönben, 2000. novemberi szökéséig. Ekkor nyomban „munkához” láttak.
A vádirat szerint a társaság 2000 novembere és 2001 augusztusa között tizenhét zálogházat fosztott ki fegyveresen, zsákmányuk pedig – csaknem 400 millió forintot érő – ékszer és 17,8 millió forint készpénz volt. Miskolcon buktak le, ahol tűzpárbajba keveredtek a rendőrökkel, s Gombost meglőtték. A banda többi tagja elmenekült. Horváth Szilárdot aljas indokból elkövetett emberöléssel is vádolják: 2000 augusztusában lelőtte a római-parti diszkó biztonsági őrét.
Az ügyész perbeszédében tegnap a vádlottakra fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. Elsősorban a négy férfi által a rablások elkövetésekor használt mobiltelefon cellainformációin alapszik a vád, valamint a megtalált parókákon, álbajuszokon és símaszkokon lelt DNS-en, amely egyezik a vádlottakéval.
A tárgyalás ma a védőbeszédekkel folytatódik, és várhatóan pénteken elsőfokú ítéletet hirdetnek.
Északkeleten -10 fok is lehet