Kész a vádjavaslat Kosziék ügyében

Vádjavaslattal zárta le a nyomozást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a diósdi kettős gyilkosság és más ügyekben meggyanúsított több mint két tucat érintettel szemben. A rendőrség szerint sikerült bebizonyítani, hogy a Koszi testvérekként elhíresült Sz. István és Sz. Miklós bűnszervezetet vezetett.

2007. 08. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lezárult a nyomozás Pest megye egyik legrettegettebb bűnszervezete, a Koszi klán ügyében – értesült lapunk. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság ma vádjavaslatot nyújt be az ügyészségre a több mint két tucat gyanúsított ellen. A Koszi klán két vezetőjét, Sz. Istvánt és Sz. Miklóst bűnszervezet létrehozásával, működtetésével és vezetésével, a két és fél évvel ezelőtti, diósdi kettős emberölés megrendelésével, zsarolással, önbíráskodással, fegyveres rablásokkal és más súlyos, erőszakos bűncselekményekkel gyanúsítják.
A nyomozásban a hierarchikus felépítésű csoport alvezérei, több katona akadt horogra, s az érdi C. Attila vezette végrehajtó csapat is a gyanúsítottak között van. Köztük többen vádlottak egy olajlopási ügyben, amely szerint az érintettek a Mol Nyrt. százhalombattai telepéről ipari mennyiségben tulajdonítottak el üzemanyagot. Ehhez köthető a diósdi kettős emberölés is.
A Pipás becenevű F. József látta, hogyan fektetik le az olaj ellopásához használt illegális vezetéket. Megtudta, hogy kik végzik ezt, s megzsarolta őket: ha nem fizetnek neki több millió forintot, jelenti az esetet a rendőrségnek. A későbbi áldozat azt remélte, hogy ebből a pénzből befejezheti bűnözői pályafutását. Nem sejtette, hogy Kosziékkal kezdett ki, ők nem ismertek kegyelmet: 2,5 millió forintért megbízták C. Attiláékat, hogy öljék meg Pipást. A banda megszervezett egy találkozót, amelyen a pénzt kellett volna Pipáséknak megkapni. Helyette 2005. április 1-jén F. Józsefet és testőrét, K. Norbertet holtan találták meg Diósd határában. Húsz lövéssel ölték meg őket.
Az érdi végrehajtó csapat vezetője C. Attila volt. Elsősorban Kosziék megbízásait teljesítették, de más felkérést sem utasítottak el. A gyanú szerint a társaság helyezett el pokolgépet 1998-ban Terjék István Porschéjába, s a nevükhöz köthető a Fortus Rt. vezetője, Sáska László elleni támadás 2003-ban. Tavaly nagy sajtóvisszhangot kapott két alternatív mentőszolgálat vezetőjének meggyanúsítása. A rendőrség szerint 2003-ban megbízást adtak C. Attilának, hogy ölesse meg Takács Zoltánt, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) idén menesztett vezetőjét, aki akkor még saját mentőszolgálatát igazgatta. C. Attila kezdte megszervezni a gyilkosságot, ám közben Takácsot a kormány felkérte az OMSZ vezetésére, így a megbízást visszavonták. A rendőrség a gyilkosságtól való elállás miatt megszüntette a nyomozást a mentőszolgálatosok ellen, de az előkészületeket C. Attila terhére rótták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.