Meghosszabbította tegnap a Pest Megyei Bíróság a diósdi kettős emberölés megrendelésével, bűnszervezet vezetésével és más bűncselekményekkel gyanúsított, immár egy év nyolc hónapja előzetes letartóztatatásban lévő Koszi testvérek fogva tartását – értesült lapunk. Sz. Miklós és Sz. István fellebbezett az októberig tartó kényszerintézkedés ellen. Szintén meghosszabbították a kettős gyilkosság végrehajtásával, illetve több bérgyilkossággal és annak kísérletével, valamint más súlyos bűncselekményekkel gyanúsított C. Attila és két társa, K. Ferenc és B. László előzetesét. A döntés szerint a gyanúsítottakkal szemben továbbra is fennáll a megalapozott gyanú, amelyet bizonyítékok is alátámasztanak. A várható súlyos szabadságvesztés miatt ezért nem zárható ki a gyanúsítottak szökésének és elrejtőzésének, a tanúk befolyásolásának és a bizonyítékok eltüntetésének veszélye – áll a határozatban.
Lapunk úgy tudja, a nyomozás határideje októberben jár le, így a Pest Megyei Főügyészség addig vádat akar emelni a tucatnyi gyanúsított ellen. Jelenleg az iratismertetés folyik, de a védelem olyan nagy mennyiségű bizonyítási indítványt nyújtott be, hogy a megyei rendőrség még nem tudja lezárni az ügyet. A helyzetet bonyolítja, hogy C. Attila és több társa feltáró jellegű vallomást tett, amelynek nyomán a már bíróság előtt lévő, s a diósdi üggyel szorosan összefüggő százhalombattai olajlopási eset – amelyben az érintettek éveken át több százezer liter üzemanyagot vittek ki a Mol Rt. telephelyéről két érdi rendőr, több alkalmazott és biztonsági őr segítésével – vádiratán is módosítani kellett. Valószínű, hogy a két ügyet egyesítik, azt viszont még sem az ügyészség, sem a bíróság nem tudja, miként lehetséges a több mint 32 vádlottas pert kézben tartani. Az biztos, hogy több, előzetes letartóztatásban lévő vádlott a bírói szakban már szabadulhat, hiszen letelik majd a törvény alapján kiszabható leghosszabb kényszerintézkedés három éve.
Ismeretes: a jórészt Pest megyében tevékenykedő bűnözői csoport, a Koszi klán vezetőit, Sz. Istvánt és Sz. Miklóst a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság bűnszervezet létrehozásával, működtetésével és vezetésével, illetve felbujtóként, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítja. Kosziék igen jelentős szerepet töltöttek be a hazai alvilágban, érdekeltek voltak a Mol Rt. százhalombattai olajfinomítójából ellopott üzemanyag értékesítésében is. Ezzel a Diósdon meggyilkolt, Pipás becenevű F. József is tisztában volt. Miután a későbbi ercsi áldozat elszámolási vitába keveredett Sz.-ékkel, üzent nekik: feladja őket a rendőrségen, ha nem fizetnek. A fenyegetést kénytelenek voltak komolyan venni, hiszen Pipás sokat tudott róluk és az óriási pénzt hozó üzlet többi szereplőjéről. A gyanú szerint ekkor Sz. Miklós és Sz. István kiadta a parancsot végrehajtó emberüknek, az érdi C. Attilának, hogy végezzen F. Józseffel. Később, 2005. április 1-jén F. Józsefet és testőrét, K. Norbertet vérbe fagyva találták meg Diósd határában. Húsz lövéssel ölték meg őket. A szálak a fővárosi P. Józsefhez vezettek, később elfogták társát, a gárdonyi K. Ferencet is. Lakat alá került C. Attila, illetve P. István, akik milliós díjat ígértek a két bérgyilkosnak. Őrizetbe vették a szintén érdi M. Tamást is, akinek a lakásában fegyverarzenált találtak. A C. Attila vezette végrehajtó társaságot azóta hat bűncselekmény elkövetésével gyanúsították meg, köztük a százhalombattai vállalkozó, Terjék István 1998-as felrobbantásával, illetve a 2003-as, a Fortus Rt. vezetője, Sáska László elleni, szerencsés kimenetelű támadással.
A Puskás Aréna ad otthont Magyarország története legnagyobb diplomáciai eseményének