Kiárusítják a családi ezüstöt

Összesen 19,2 milliárd forintért, az állami MVM Zrt.-nek értékesítette Elmű-részvényeit a főváros. Bár a városvezetés szerint a privatizáció sikeres, mert a vártnál húsz százalékkal drágábban adtak túl az értékpapírokon, tény: decemberben jóval a piaci ár alatt döntöttek az eladásról. Az ellenzék szerint folytatódik a családi ezüst kiárusítása.

2008. 01. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapest megszabadult vagyonának egyik utolsó nagy darabjától, miután Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes bejelentette: tegnap aláírták az Elektromos Művekben (Elmű) birtokolt 10,54 százaléknyi önkormányzati részvény adásvételi szerződését. Az ügylettel megbízott fővárosi vagyonkezelő pályázatán a Magyar Villamos Művek Zrt. nyert, és vette meg részvényenként
30 ezer forintos áron a mintegy 20 milliárdos csomagot – A sikeres értékesítésből befolyó összeget az élhetőbb Budapestért, az uniós pályázatok önrészének finanszírozására hasznosítja a főváros – közölte Hagyó Miklós, aki szerint a meghatározott 25 ezer forintos minimálárnál csaknem 20 százalékkal többért adtak túl a budapesti adófizetők vagyonán.
Emlékezetes, a Fővárosi Közgyűlés decemberi ülésén az MSZP–SZDSZ-es koalíció jóval a piaci értéken alul határozta meg a részvények árát, az Elmű törvényben megszabott állami kötelezettségeire hivatkozva. Akkor Bagdy Gábor, a KDNP fővárosi frakcióvezetője arra figyelmeztetett, hogy az érintett részvények átlagára csak a legutóbbi félévben több volt mint 32 ezer forint. – A piac most visszaigazolta álláspontunkat, ám továbbra is félő, hogy a bevételeket az egyre bizonytalanabb négyes metró beruházására fordítják – mondta.
György István, a fővárosi pénzügyi ellenőrző bizottság fideszes elnöke szerint megkezdődött a maradék családi ezüst kiárusítása, és folytatódik a vagyonfelélés. Emlékeztetett: a város vezetői már a gázművek teljes privatizációját, a sok tíz milliárdos Főgáz-részvények eladását készítik elő. Demszky Gábor főpolgármester már korábban elismerte, hogy 47 milliárd forint hiányzik az önkormányzat költségvetéséből, ezért 20 milliárd forintnyi fejlesztés elhalasztására készülnek, azt azonban többszöri kérdésünkre sem volt hajlandó elmondani, hogy a fennmaradó huszonhétmilliárdos hiányt miből pótolják.
Atkári János volt főpolgármester-helyettes szerint Demszkyék hazugsággal fedik el a valóságot, hogy a rossz gazdaságpolitika miatt kell gyorsan túladni a részvényeken. – Elhallgatják, hogy a privatizációval nem csak nyernek, hanem évente 6-7 milliárd forintot veszítenek is az elmaradó osztalékok, nyereségek miatt – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.