Mielőbb vissza kell állítani a demokráciát Budapesten, ahol a Fővárosi Közgyűlés tagjai elől a legalapvetőbb önkormányzati információkat is elzárják, a döntéseket pedig, akárcsak az egypártrendszer idején, ma is egy szűk kör hozza meg – jelentette ki lapunknak Tarlós István. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője közölte: kezdeményezni fogják, hogy az alkotmánynak és az önkormányzati törvénynek megfelelően a fővárosi képviselők visszakapják jogaikat. – A fővárosi adófizetők pénzén működő önkormányzat százszázalékos tulajdonában álló BKV Zrt.-nél tulajdonképpen azt csinál a 2006-ban minimális többséget szerzett balliberális koalíció, amit akar. – A bizottságokban a valódi támogatottságuknál aránytalanul túlreprezentált MSZP és SZDSZ képviselői valamennyi fővárosi cég vezérigazgatójának fizetését jelentősen megemelték, de az végképp elfogadhatatlan, hogy Magyarország szociális válsága idején a BKV vezérigazgatójának havi fizetését megduplázták, így évente akár
45 millió forintot vihet haza – fűzte hozzá Tarlós. Kiemelte: megszűnt a kontroll, és Antal Attila átlagos bére szinte automatikusan 3,8 millió forint lett. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: elképesztő, hogy miközben az idén már csaknem 100 milliárd forintos adósságállománnyal küszködő közlekedési társaságnál az inflációt jelentősen meghaladó mértékben emelték a tarifákat, tavasszal pedig drasztikus járatritkításokra készülnek, a cég vezetői négy kft.-be szervezték ki a feladatok jó részét úgy, hogy erről a fővárost sem értesítették.
A BKV Zrt. ingatlan-, közbeszerzési, reklám- és vagyonőr-kft.-je közül háromnak az a Regőczi Miklós kommunikációs vezérigazgató-helyettes az ügyvezetője, aki az előző ciklusban Székesfehérvárott MSZP–SZDSZ-es önkormányzati képviselő volt.
– Saját hatáskörben, az igazgatóság döntésével, a törvény szerinti hárommilliós alaptőkével alakítottuk meg „hatékonyságnövelésből”, de még csak most kezdenek működni – magyarázta a vezérigazgató-helyettes, hangsúlyozva, hamarosan lemond a cégek vezetéséről.
Vitézy Dávid, a Városi és Elővárosi Közlekedési egyesület szóvivője, a BKV felügyelőbizottsági tagja leszögezte: politikai komiszszárnak tartja Regőczit. – Nem- hogy a fővárost, de még minket sem értesítettek a cégalakításokról – mondta.
Mint arról beszámoltunk, Antal Attila a bizottság előtt tavaly még sikerként hirdette, hogy a korábban „szocialista nagyvállalatként működő” BKV tizenkét vezérigazgatóságából egyet csináltak. Arra azonban még a képviselők kérdésére sem adott magyarázatot, miként fordulhatott elő, hogy egy éve még nullszaldós működést ígért, mára csaknem kilencmilliárd forintos a közlekedési társaság hiánya.
Mentő és autó ütközött Budapesten, hárman megsérültek