Együttműködési megállapodást írt alá a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a müncheni zeneművészeti főiskolához tartozó Theaterakademie. A megállapodás értelmében a két intézmény között rendszeresek lesznek a tanár-, illetve növendékcserék, a közös műhelyek, mesterkurzusok, és közös produkciók létrehozását is tervezik.
Az első ilyen darab Eötvös Péter A három nővér című operája lesz a két intézmény növendékeinek közreműködésével, a rendező Kovalik Balázs, a Zeneakadémia oktatója lesz, aki a bajor intézményhez is kötődik, ott tanult rendezést. Batta András, a Zeneakadémia rektora és Klaus Zehelein, a Theaterakademie igazgatója örömét fejezte ki az együttműködés kapcsán. Batta hangsúlyozta, a Zeneakadémia viszonylag konzervatív intézmény, a „nyugati széltől” azt várják, a fiatalok gondolkodásmódja „megtermékenyüljön arról az oldalról” is.
A két intézmény két másik neves európai központtal közösen uniós pályázatot nyújtott be rövid és könnyen utaztatható, kortárs zenés színházi produkciók – „Zseboperák” – létrehozására. A francia ArtZoyd és a holland V2 nemzetközi médialaboratórium az együttműködésben az új média- és kommunikációs technikák megismerésében segíthet, amelyek a mindennapjainkat körülveszik, de művészeti alkalmazásuk nálunk még nem megszokott. A pályázatról az Európai Unió nyáron dönt.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben