Herald Tribune
John Vinocure, a párizsi szerkesztésű globális amerikai lap szélsőséges neokonzervatív álláspontjáról ismert publicistája ismét kedvenc témájáról cikkezve sürgeti, hogy az Iránnal szembeni konfrontációnak az idén kell bekövetkeznie, mert jövőre az Egyesült Államoknak már más elnöke lesz, és 2009-ben megkezdődik a német választási kampány, amelynek súlyos témája lehet a háború és béke kérdése.
Zev Csafec, Izrael korábbi kormányzati sajtóirodájának igazgatója az International Herald Tribune-ban megjelent cikkében hangsúlyozta: Izrael végső soron nem támaszkodhat feltétlenül az Egyesült Államok védelmére, és fegyverzetével neki kell tudnia megvédeni magát az iráni fenyegetéssel szemben.
PRESS TV
Iránnak a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségen (NAÜ) akkreditált nagykövete kijelentette: Izrael nukleáris arzenálja potenciális veszély mind a nemzetközi, mind a regionális biztonságra. Ali Asgar Szoltanijeh az iráni hírügynökségnek azt mondta, hogy a NAÜ konferenciáján több mint száz ország ítélte el a zsidó államot, amiért nem működik együtt az ügynökséggel.
„A cionista rezsim nem volt hajlandó aláírni az atomfegyverek terjedését gátló szerződést. A rezsimnek mintegy kétszáz atomtöltetű robbanófeje van, amelyeket nagy hatótávolságú rakétáira tud szerelni. Ezenkívül vegyi és biológiai fegyverei is vannak.” A nagykövet hangsúlyozta, hogy országa minden esetben nyitott a NAÜ által végzett ellenőrzés előtt. Mint fogalmazott: Teherán nem akarja felmondani az tomfegyverek terjedését gátló szerződést, ami annak a nyilvánvaló jele, hogy Irán kizárólag polgári célokra kívánja felhasználni nukleáris programját.
FT.com
A független orosz olajvállalat, a Lukoil egyik vezetője arra figyelmeztetett, hogy az orosz olajtermelés elérte a csúcsot, és az innen már csak csökkenni fog, akár az északi-tengeri és a mexikói olajtermelés – olvasható az üzleti körök kedvelt napilapjában.
Information Clearing House
Paul Craig Roberts, a Reagan-kormány volt pénzügyi államtitkára súlyos hibának tartja azt hinni, hogy az amerikai hegemóniát bárki is garantálhatja. Amerika ráébredhet arra is, hogy Irán, Oroszország, Kína és Észak-Korea egy időben okozhatnak neki nagyon csúnya meglepetést.
REUTERS
Az arabok 83 százalékának rossz véleménye van az Egyesült Államokról, és többségük jobban szimpatizál a Hamásszal, mint a Fatahhal – derül ki a brit hírügynökség által ismertetett, Szaúd-Arábiában, Egyiptomban, Marokkóban, Jordániában, Libanonban és az Egyesült Arab Emírségekben végzett felmérésből.
Nagy Bandó András ideges: ezt mondta, amikor Magyar Péter saját szavazóit gyalázó kijelentéseiről kérdeztük