Napi sajtószemle

2008. 04. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The New York Times
A betegbiztosító cégek gyors ütemben vezetnek be új árazási rendszereket igen költséges gyógyszerekre, amelyek alapján a betegektől több száz, sőt több ezer dollár kifizetését igénylik olyan gyógyszerek felírásáért, amelyek megmenthetik életüket vagy lelassíthatják súlyos betegségük előrehaladását. Az új árazási rendszerrel a biztosítók felhagytak a hagyománynyal, amelynek értelmében a betegek fix összeget fizettek, mint például 10, 20 vagy 30 dollárt receptenként, függetlenül attól, hogy a gyógyszernek mi a tényleges ára. Ehelyett a betegeknek egyes drága orvosságok költségének adott százalékát kell kifizetniük – általában 20–33 százalékát –, ami havonta akár több ezer dollárjukba is kerülhet. A rendszer azt jelenti, hogy a drága egészségügyi gondozás most a biztosítottakat is terhelheti – írja az Egyesült Államok vezető lapja. A betegbiztosítók szerint az új rendszer mindenki biztosítási költségét alacsonyabb szinten tartja, amikor az olyan betegségek, mint a rák, a reumás ízületi gyulladás és a meszesedés kezelése évente akár százezer dollárba vagy még annál többe is kerülhet. Ennek azonban az az eredménye, hogy a betegek netán többet költenek egy gyógyszerre, mint jelzálogukra, és még annál is többet, mint amennyi havi jövedelmük.


xinhua.net
A kínai hírügynökség a Gázai övezetből jelenti, hogy az Iszlám Ellenállási Mozgalom (Hamász) vasárnap arra figyelmeztetett: a gázai palesztinok felkelést robbanthatnak ki, hogy megszüntessék a tíz hónapja tartó izraeli blokádot. Ajman Taha, a Hamász gázai szóvivője kijelentette: „A Gázai övezetre nehezedő átfogó cionista blokádot erős népfelkelésnek kell legyőznie. Senki nem tudja, hogy ez milyen felkelés lesz, mikor és hol tör ki”, de hozzátette, hogy mozgalma támogatni fogja azt. „A robbanás nem korlátozódik Gázára, hanem Ciszjordániát és az arab országokat is eléri” – folytatta.


HOBOCTN
Az orosz Szuhoj repülőgépgyártó cég globálisan a negyedik lesz 2012-ig bezárólag, jelentették be a vállalat sajtóosztályán. 2008–2012-ben a Lockheed Martin lesz globálisan az első cég 346 vadászgép gyártásával. A második a Eurofigther, a harmadik a kínai Csengdu, míg az ötödik a Boeing lesz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.