L'Echo
Idén Gabriel Fehervari a tekintélyes belga Vlerick-díj egyik kitüntetettje, amelyet az év legjobbnak tartott üzletemberei kapnak. Fehervari az Alfacam cég tulajdonosa és vezetője, amely Belgiumban elsőként vezette be a nagy felbontású televíziós adást, és cége közvetíti az egész világon a pekingi olimpiát HDTV
minőségben.
FT.com
Az üzleti körök londoni napilapja Egy feltámadt olasz ereklye címen és Az Északi Liga vezetője kulcsfontosságú volt az olasz baloldal legyőzésében alcímmel megjelent írása így kezdődik: „Olaszországban nem ismeretlenek azon jobboldali populista vezetők, akik nehéz időkben virágoztak.
Ők most a hétvégi parlamenti választásokon megmutatták a nemzet válságának mélységét abban, ahogyan ismét hatalomra segítették egyik legidegengyűlölőbb és leginkább establishment-ellenes politikusainak egyikét”, Umberto Bossit, a liga elnökét, aki többször hangoztatta, hogy a törvénytelenül az országba vándoroltak szociális és kulturális fenyegetést jelentenek. Bossi többször emlegette a másság iránti türelmetlenséget és idézte fel a globalizáció jelentette veszélyeket. Berlusconi 71 évesen ismét hatalomra került; harmadszorra lett miniszterelnök, de többségét csak addig tudja megtartani, ameddig a 66 éves Bossi lojális marad a koalícióhoz. A lap idézi Ilvo Diamanti olasz politológust, aki elmondta, hogy Bossi nonkonformista nyelvezete vált a középjobb politikai narratívájának normájává.
Al-Ahram
Publikálj, és vessz el! főcímmel, A gondolatrendőrség kísérti Európát alcímmel az angol nyelvű egyiptomi hetilap azzal kezdi írását, hogy nem más, mint a francia belügyminiszter vizsgálja Bruno Guigue-et, egy francia alprefektust – az izraeli–palesztin konfliktusról írt több könyv szerzőjét –, amiért azt írta: „Izrael az egyetlen állam, ahol a mesterlövészek iskolakapujuknál álló kislányokat lövöldöznek le”, és azt, hogy „az izraeli börtönökben – hála a vallási törvényeknek – szombaton szünetel a kínzás”. A lapnak nyilatkozó, Jaffában élő szerző, Israel Shamir elmondta: a francia eset csupán a jéghegy csúcsa, s főként Németországban és Ausztriában több ezer embert ítéltek el és börtönöztek be hasonló bűncselekményekért”, de az esetek legnagyobb részéről a nyilvánosság nem tud. Európában szerzőket és kiadóikat is perlik „rágalmazásért” csak azért, mert az izraeli politikát vagy a zsidó szervezetek politikáját bírálják, mint ahogyan ez megtörtént Norman Finkelsteinnel vagy Roger Garaudyval. Shamirnak több könyvét is bezúzatták. Shamir hozzátette: a gondolatrendőrség, a könyvégetés, az etnikai tisztogatás – mindezek visszaidézik a cionisták által folyamatosan felidézett nácik politikáját.
Hogyan manipulálnak a közvélemény-kutatásokkal?