FAZ.NET
Magyarország a tizenkét új európai uniós tagállam közül az egyetlen olyan ország, amelyet a nemzetközi pénzvilág ma hátrányosabban ítél meg, mint az unióba történő belépését megelőzően, olvasható a vezető német konzervatív lap Bénultság Budapesten címmel megjelent, bécsi keltezésű kommentárjában. A koalíció felbomlásával patthelyzet alakult ki. Most már kétségessé vált, hogy a Gyurcsány-kormány hátralévő idejében végre tudna hajtani fontosabb reformokat. Ez viszont gyengíti a magyar gazdaság vonzerejét, holott a kormány jó úton haladt – írja a cikkíró, Michaela Seiser –, hogy az önmaga által okozott eladósodás zsákutcájából kikerüljön. A Gyurcsány-kormány az elmúlt hónapokban becsvágyó szanálási programot vezetett be, amely a lakosságot fájdalmasan érintette, de a kormány hivatalba lépése óta az ellenőrzés alól teljes mértékben kicsúszott költségvetést egyensúlyba igyekezett hozni. A lap emlékeztet arra, hogy a költségvetési hiányt a 2006-os 9 százalékról tavaly sikerült öt és félre csökkenteni, ám ennek ellenére Magyarországon van az EU-n belül a legmagasabb deficit.
NZZ Online
A vezető svájci konzervatív lap
A magyar kormányfő új arculatra törekszik alcímmel ír a magyar kormány átalakításáról. Szerinte az új csapatban Bajnai Gordon érdemli a legnagyobb figyelmet, aki Gyurcsány üzleti bizalmasa és lehetséges utóda. Az SZDSZ távozásával az MSZP népszerűségi mutatói romlottak.
derStandard.at
Bayer József politológus a balliberális osztrák lapnak adott interjújában elmondta, hogy Gyurcsány maradni fog, mert küzdő típus. Szerinte a Fidesz azért nem érdekelt az új választásokban, mert karba tett kézzel vár, ameddig a kormány végrehajtja a népszerűtlen intézkedéseket, majd a költségvetés kiegyenlítése után „a hatalomba nyomul”.
Szentkirályi Alexandra levelet írt Lázár Jánosnak