Egyre több a kérdőjel a fővárosi önkormányzat és a rendszerváltozás előtti KISZ-vagyonhoz tartozó Express Ifjúsági és Diák Utazási Iroda jogutódjaként fellépő Estivo Kft. ingatlancseréje ügyében, és a Fővárosi Közgyűlés MSZP–SZDSZ–MDF-es többségével júniusban hozott döntés jogszerűsége is vitathatóvá vált.
György István, a fővárosi pénzügyi ellenőrző bizottság fideszes elnöke bejelentette: az általa vezetett testület és a jogi bizottság külön-külön tárgyal a kérdésről. Az állásfoglalást Demszky Gábor kérte, miután az ellenzéki politikus levélben jelezte: milliárdos kár érheti a fővárost, ha aláírja a szerződést.
Ismert, egy adminisztratív hiba miatt jegyezték be az Estivo Kft. tulajdonjogát a 6-os busz Bogdáni úti végállomására, az ügyben a Legfelsőbb Bíróság döntött. A cég, amelyet egy liechtensteini off-shore cég kivásárolt, az 550 millió forintosra becsült kelenföldi városközpont mellett 1,1 milliárd forintot követel használati díjként 1996-ig visszamenőleg. Ezt „váltotta ki” a főváros két, összesen ötszázmillió forintra becsült Ráday utcai ingatlannal, amely a metróépítés után több ezer négyzetméteres beépíthetőséget jelent, szemben az 526 millió forint értékű óbudai végállomással, amely a jövőben is csak közlekedési célokra hasznosítható.
György István szerint a Havanna lakótelep egyik lakásába bejegyzett cég ügyvezetőjét még senki sem látta, telefon nincs a címükön, a főváros is csak jogászokkal tárgyalt. – A Ráday utcai ingatlanokért egy másik cég 900 milliót is ajánlott, a négyes metró épülő megállója melletti kelenföldi városközpont pedig legalább a dupláját éri. Az Estivo Kft. arra az időre is 230 milliós követelést számol, amikor még be sem volt jegyezve, ráadásul 90 millió forint áfával többet számolt el a cégnek a főváros – tette hozzá.
A napokban Molnár Gyula, Újbuda MSZP-s polgármestere bejelentette, igényt tartanak Kelenföld központjára, az ismertetett értéknél tíz százalékkal többért is megvennék. Kupper András XI. kerületi fideszes frakcióvezető közölte: támogatják Molnár kezdeményezését, és ha szükséges, biztosítják a többséget, ugyanis az ingatlan elkótyavetyélését a fővárosban megszavazta a kerület két koalíciós tisztségviselője is.
Devánszkiné Molnár Katalin (MSZP), a fővárosi jogi bizottság elnöke szerint mivel az SZDSZ-es főpolgármester nem függesztette fel a döntést, bármikor aláírhatja a szerződést, ennek ellenére július végére, augusztus elejére összehívja a bizottságot.
Dr. Hegedűs Barbara veszi át a Dömötör Csaba parlamenti mandátumát