Úgy félnek a 2006-os fővárosi útfelújítások ügyének érdemi vizsgálatától a nyomozó hatóságok, mint a tűztől – legalábbis ez derült ki az elmúlt napokban, amikor arról érdeklődtünk a rendőrségen, hogy ki nyomoz az ügyben. Az Országos Rendőr-főkapitányságon (ORFK) közölték: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kizárási indítványára a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság kapta meg az ügyet. Bényi Mónika sajtóügyeletes lapunknak elmondta: hiába vannak egy épületben, az akták várhatóan csak egy hét múlva érkeznek meg, s azokat előbb alaposan átvizsgálják, majd csak utána döntenek arról, hogy indítanak-e nyomozást.
A vám- és pénzügyőrség nemrég csalás gyanújával tette át a BRFK-hoz azt a büntetőfeljelentést, amelyet még június elején a Központi Ügyészség Nyomozó Hivatalánál tett két fideszes fővárosi képviselő, György István, a fővárosi pénzügyi ellenőrző bizottság elnöke, valamint Papcsák Ferenc, a pénzügyi és közbeszerzési bizottság alelnöke. Az akták ezt követően az V–XIII. kerületi ügyészséghez, majd a vám- és pénzügyőrség regionális nyomozó hivatalához kerültek. Megállapították: „A feljelentésben arra utaltak, hogy olyan munkákat is kifizetett az önkormányzat, amelyet a szóban forgó vállalkozók nem végeztek el.”
Információnk szerint az ügy különösen kínos a nyomozó hatóságoknak, mert egy elindított nyomozásban vélhetően Demszky Gábort is ki kellene hallgatniuk, ugyanis a felújítási elszámolások egy részét maga a főpolgármester vagy az általa megbízott személy írta alá.
Emlékezetes, az ellenzéki politikusok ismeretlen tettes ellen, jogosulatlan gazdasági előnyszerzés bűntettének alapos gyanúja miatt fordultak a központi ügyészséghez, mert a fővárosi önkormányzatnak kamatokkal együtt hétszázmillió forint állami támogatást kellett visszafizetnie, s több belső és külső vizsgálat is megállapította, hogy az elszámolás nem a valós értékek alapján történt, tucatnyi esetben pedig nem teljesült a műszaki tartalom. Sipos Jenő, a vám- és pénzügyőrség szóvivője szerint jogosulatlan gazdasági előny szerzése bűncselekmény elkövetési magatartásait a rendelkezésre álló adatok nem mutatták, ugyanakkor az Állami Számvevőszékhez fordultak, vizsgálatot kérve. György István kérdésünkre elképesztőnek nevezte a hatóságok eljárását, ugyanis a hetekben panasszal élt a vám- és pénzügyőrség döntése ellen. Ezt a szóvivő meg is erősítette, hozzátéve, a panaszt felterjesztették az ügyészségre.
Egyre szorosabb a kapcsolat Magyar és Gyurcsány pártja között