Azt sem tudták, ki nyomoz

2008. 08. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy félnek a 2006-os fővárosi útfelújítások ügyének érdemi vizsgálatától a nyomozó hatóságok, mint a tűztől – legalábbis ez derült ki az elmúlt napokban, amikor arról érdeklődtünk a rendőrségen, hogy ki nyomoz az ügyben. Az Országos Rendőr-főkapitányságon (ORFK) közölték: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kizárási indítványára a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság kapta meg az ügyet. Bényi Mónika sajtóügyeletes lapunknak elmondta: hiába vannak egy épületben, az akták várhatóan csak egy hét múlva érkeznek meg, s azokat előbb alaposan átvizsgálják, majd csak utána döntenek arról, hogy indítanak-e nyomozást.
A vám- és pénzügyőrség nemrég csalás gyanújával tette át a BRFK-hoz azt a büntetőfeljelentést, amelyet még június elején a Központi Ügyészség Nyomozó Hivatalánál tett két fideszes fővárosi képviselő, György István, a fővárosi pénzügyi ellenőrző bizottság elnöke, valamint Papcsák Ferenc, a pénzügyi és közbeszerzési bizottság alelnöke. Az akták ezt követően az V–XIII. kerületi ügyészséghez, majd a vám- és pénzügyőrség regionális nyomozó hivatalához kerültek. Megállapították: „A feljelentésben arra utaltak, hogy olyan munkákat is kifizetett az önkormányzat, amelyet a szóban forgó vállalkozók nem végeztek el.”
Információnk szerint az ügy különösen kínos a nyomozó hatóságoknak, mert egy elindított nyomozásban vélhetően Demszky Gábort is ki kellene hallgatniuk, ugyanis a felújítási elszámolások egy részét maga a főpolgármester vagy az általa megbízott személy írta alá.
Emlékezetes, az ellenzéki politikusok ismeretlen tettes ellen, jogosulatlan gazdasági előnyszerzés bűntettének alapos gyanúja miatt fordultak a központi ügyészséghez, mert a fővárosi önkormányzatnak kamatokkal együtt hétszázmillió forint állami támogatást kellett visszafizetnie, s több belső és külső vizsgálat is megállapította, hogy az elszámolás nem a valós értékek alapján történt, tucatnyi esetben pedig nem teljesült a műszaki tartalom. Sipos Jenő, a vám- és pénzügyőrség szóvivője szerint jogosulatlan gazdasági előny szerzése bűncselekmény elkövetési magatartásait a rendelkezésre álló adatok nem mutatták, ugyanakkor az Állami Számvevőszékhez fordultak, vizsgálatot kérve. György István kérdésünkre elképesztőnek nevezte a hatóságok eljárását, ugyanis a hetekben panasszal élt a vám- és pénzügyőrség döntése ellen. Ezt a szóvivő meg is erősítette, hozzátéve, a panaszt felterjesztették az ügyészségre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.