Dolgozik a városházi arculatszabászat

Egyelőre senki nem tudja pontosan a városházán, hogy mennyibe kerül az az arculatfrissítés, amelyet a tervek szerint Budapest idei születésnapjára időzítenének. Erre hivatkozva, de érvényes közgyűlési döntés nélkül a BKV már több tíz millió forintos pályázatokat hirdetett meg. Az illetékes városarculati tanácsnok cáfolta, hogy szivárványszínű lenne az új budapesti jelkép, csupán a jelenlegi piros-sárga-kék színek tónusait használnák fel.

2008. 08. 03. 19:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyon dolgozunk, hogy Budapest idei, 135. születésnapjára egységes arculata legyen a városnak, ne szóljon bele a pártpolitika – fakadt ki lapunknak Bojár Iván András (SZDSZ) fővárosi városarculati tanácsnok, aki szerint szó sincs arról, hogy Budapestet ezentúl a homoszexuálisok által jelképként is használt szivárvány színeivel jelenítenék meg, csupán a román állam és a lengyel főváros színeivel megegyező piros-sárga-kék tónusaival bővítenék az új logót. Ez már több helyen, így a ferihegyi repülőtéri óriásplakátokon látható, amelyeken a „Budapest” felirat betűi rózsaszínben, pirosban, narancssárgában, illetve a sárga más árnyalataiban pompáznak, alattuk kék, lila és zöld csíkok. – Nem az arculatváltás, hanem az egységes kép a cél, amely vonzóvá teszi fővárosunkat a turisták számára, és megkülönböztet miket Varsótól vagy Bukaresttől, ezért én azt sem tartanám az ördögtől valónak, ha ismét Pest-Budának hívnák Magyarország legnagyobb települését. A főváros Szent Koronás, illetve oroszlános címere és zászlaja természetesen változatlan lenne, a frissítés pedig
40-80 millió forintból megvalósítható – mondta a tanácsnok, aki szerint őszre elkészülnek a tervek. Arra a kérdésünkre, hogy a nagy munkáról miért nem tudnak a Fővárosi Közgyűlés tagjai, miért nincs döntés, illetve a közvélemény is csak akkor értesült erről, amikor kiderült: a csőd szélén álló BKV is tízmilliókat költ többek között új marketingre, filmforgatásra, feliratokra, szatyrokra, abroszokra, vitrinekre, levélpapírokra, méregdrága aszúborokra, Bojár Iván András azt mondta: végre valódi munka zajlik, nagyon sok tudás halmozódott fel, és New York mintájára szeretnének rendet rakni. – Ha ott sikerült véget vetni a graffitizésnek, a rongálásoknak és annak, hogy mindenki azt hiszi, hogy a városban azt csinálhat amit akar, akkor itt is lehet, ennek nem lehet akadálya a pénz. Az új arculatot természetesen a főváros valamenynyi intézményének, cégének alkalmaznia kell majd – tette hozzá.
A céllal lényegében egyetért Ughy Attila, a fővárosi városképvédelmi bizottság fideszes elnöke is, azonban aggályosnak tartja, hogy az arculatfrissítés közgyűlési felhatalmazás nélkül, a közpénzek ellenőrizetlen felhasználásával történik, miközben a Budapesten élők tapasztalatai szerint egyre nagyobb a rendetlenség. Azt kérte, hogy az arculatfrissítési tervet szeptemberig terjesszék a bizottság elé.
Ismeretes, az ellenzék az elmúlt két évben hiába szorgalmazta a közterületi szabályok szigorítását, hiába nyújtott be költségvetési módosítási javaslatot a rendteremtésre, a graffitimentesítésre, a hajléktalankérdés megoldására, az MSZP–SZDSZ-es koalíció rendre leszavazta azt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.