Láng Zsolt, a II. kerület fideszes polgármestere és Mansfeld Péter öccse, Mansfeld László közösen avatták fel tegnap az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjáról, a vérbe fojtás utáni megtorlások legfiatalabb áldozatáról elnevezett budai park új névtábláját. A II. kerületi képviselő-testület május 15-én döntött arról, hogy a Világifjúsági park nevének megváltoztatását kezdeményezi. A Fővárosi Közgyűlés június végi ülésén nagy többséggel elfogadta az előterjesztést, a méltó emlékállítást egyedül Havas Szófia (MSZP) ellenezte. A kormánypárti politikus korábban már többször is nyilasként gyalázta 1956 hőseit, idén márciusban pedig kivonult arról az ülésről, amelyen a katyni mészárlás áldozatainak emléket állító tér elnevezéséről és emlékmű állításáról döntöttek.
Budán, szintén egyedül, az 1956-os forradalmat és szabadságharcot leverő kommunisták utódai, az MSZP-frakció tagjai nem szavazták meg, hogy méltóvá tegyék az utókor tiszteletadását mártírunknak.
Mansfeld Péter (1941. március 10.–1959. március 21.) a kerületi Medve utcai általános iskolába járt, majd Csepelen, a Rákosi Mátyásról elnevezett tanintézetben lett esztergályostanuló, 1956-ban a Mávagnál dolgozott, a forradalom idején, 16 évesen a Széna téri ellenálló csoporthoz csatlakozott. Mindezért a forradalom véres leverése után, 1958 novemberében életfogytiglanra, majd 1959. március 19-én halálra ítélték, és tizennyolcadik születésnapja után ki is végezték.
Újabb tanú vallott a Lakatos Márk-ügyben