Irodaházat, apartmanokat és kikötőt épít a Margitszigeten a több ország csúcsbankáraiból álló, ír vezetésű ingatlanalap, a Danube Bay Property Holdings, ehhez már megszerezték az építési engedélyt is – írta tegnap az Index a Sunday Business Post ugyancsak ír gazdasági lap on-line kiadásának július 27-i cikkére hivatkozva. Az internetes újságnak Beleznay Éva, Budapest megbízott főépítésze azt mondta, hogy a lap összekeverhette más Duna-parti építkezéssel a cikkben említett százmillió eurós projektet. Az ugyancsak megemlített Floating Garden Hotel néven pedig egy Terraqua Kft. nevű cég árulja úszó épületeit vendéglátó-ipari egységnek és apartmannak meg nem nevezett, de honlapjuk szerint kijelölt Duna-parti helyszínekre.
– A főváros nem tud arról, hogy bárki eladta volna tulajdonát, a Margitszigetet, ahol ráadásul nem is lehet építkezni, mivel a hatályos rendeletek szerint kiemelt jelentőségű, rekreációs jellegű zöld terület, a közigazgatásilag illetékes XIII. kerületi önkormányzat pedig még csak most készítteti a szabályozási tervet, amelyet a Fővárosi Közgyűlés egyetértése nélkül el sem fogadhatnak – mondta a megbízott főépítész.
A kerületi önkormányzat szerint semmiféle építkezésre nem adnak ki engedélyt a szigeten, és Ughy Attila, a fővárosi városfejlesztési és városképvédelmi bizottság fideszes elnöke is képtelenségnek nevezte a hírt.
Mint arról lapunk korábban beszámolt, a Fővárosi Közgyűlés február végén egyhangúlag fogadta el a Margitsziget védelméről szóló határozati javaslatot, amelynek alapján a főpolgármester a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnál kezdeményezte a sziget teljes területének világörökségi védelmét. A határozat alapján készített intézkedési terv alapján megkezdték az engedély nélküli árusok kiszorítását, szeptember végéig pedig a városházán elkészítik a Margitsziget fejlesztéséről szóló stratégiai tervet.
Újabb tanú vallott a Lakatos Márk-ügyben