A „mamaparancsnok”

Az én feltételezésem szerint Michelle Obama a „hagyományos” first ladyk kategóriájába tartozik, úgy mint Nancy Reagan vagy Laura Bush, akik nem vágytak a rivaldafényre, nem szóltak bele a döntéshozatali folyamatokba – mondta lapunknak Kenneth D. Wald. A Floridai Egyetem politológusa szerint az új elnök felesége elsődleges feladatának azt tekinti, hogy minél normálisabb életet biztosítson két lányának.

2009. 01. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Családbarát otthont kell teremtenünk, ebben Michael is egyetért velem – közölte nemrég a tegnapelőtt az Egyesült Államok 44. elnökévé vált Barack Obama felesége, miután újságírók a Fehér Ház új dizájnja felől érdeklődtek. A szóban forgó Michael egyébként Michael Smith belsőépítész, ügyfelei között tartja számon a jelenlegi first lady mellett többek között Dustin Hoffmant és Steven Spielberget. Mint Kenneth D. Wald rámutat, a first ladyt mint „a ház urát” illeti meg az a jog, hogy kiválassza a Fehér Ház új szakácsát vagy éppen belsőépítészét, a ház körüli teendők az ő felügyelete alá tartoznak. A magát „mom-in-chiefnek”, azaz mamaparancsnoknak becéző – az amerikai elnöki tisztséggel járó főparancsnoki rangra (commander-in-chief) utalva – Michelle nem habozott azonnal nekilátni feladatainak. „Michelle egy rendkívül családközpontú, férjéért és gyermekeiért tevékenykedő nő, nem véletlen, hogy Barack elnöki ambícióira csupán azért nem mondott nemet, mert az cserében megígérte, leszokik a dohányzásról” – közölte a szakértő. Michelle-ről tudvalévő, hogy sosem szerette volna, ha férje politikai pályára lép, hiszen – mint Kenneth D. Wald rámutat – az amerikaiak többsége szerint a legjobb emberek ritkán választanak politikai karriert. Emellett állandóan fennáll az a veszély, hogy merényletet követnek el az elnök ellen.
– Statisztikai különlegesség vagyok. Egy Dél-Chicagóban nevelkedett fekete lány. Biztos, hogy nem itt kellene állnom – vidította fel közönségét Michelle azon az augusztusi demokrata párti konvención, amelyen férjét a demokraták elnökjelöltjévé választották. Az 1964-ben született Michelle nagy karriert futott be. Gyermekként egy egy hálószobás lakásban nőtt fel Chicago feketék lakta részén, tanulmányait a Princeton és a Harvard egyetemeken végezte kitűnő eredményekkel, majd egy ügyvédi irodában tevékenykedett. Itt ismerkedett meg Barackkal, s ment hozzá feleségül 1992-ben. Michelle chicagói összeköttetései révén indult el Barack politikai pályafutása, s lett 2004-ben Illinois állam szenátora. Michelle később a Chicagói Egyetemi Kórházak alelnöke lett, így Kenneth D. Wald szerint first ladyként az egészségügy terén hallatni fogja majd hangját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.