Az elítélteket abban találta bűnösnek a bíróság, hogy fényes nappal elrabolták Hasszán Musztafa Oszama Naszr – másik nevén Abu Omár – egyiptomi vallási jogtudóst egy milánói utcán 2003 februárjában, majd Németországba és Kairóba szállították, megkínozták, és éveken át fogva tartották. Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) által terrorista cselekményekkel gyanúsított férfit két évvel ezelőtt engedték szabadon, de nem emeltek ellene vádat. Naszrt azzal gyanúsították, hogy részt vett öngyilkos merénylők akcióinak megtervezésében a Közel-Keleten.
A bíróság nyolc év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a CIA milánói központjának akkori vezetőjét, Robert Ladyt, a többi amerikai vádlottat öt év börtönbüntetésre. A két olasz vádlottra három-három év börtön vár, három amerikai állampolgár – köztük a CIA római irodájának vezetője, Jeffrey Castelli – és öt olasz ellen azonban ejtette a vádat Oscar Magi bíró diplomáciai mentességükre hivatkozva. Az ügyész, Armando Spataro ugyanakkor azzal érvelt, hogy bármilyen megállapodás, amely jóváhagyja egy ember elrablását, teljesen ellentétes az olasz törvényekkel, ezért szerinte nem lett volna szabad felmenteni többek között Nicolo Pollarit, az olasz katonai hírszerzés akkori vezetőjét.
A törvényszék továbbá úgy határozott, hogy egymillió eurós kártérítés jár Abu Omárnak és ötszázezer euró feleségének. Az ügyben érintett amerikaiakat mind távollétükben ítélte el a milánói bíróság, mivel az Egyesült Államok nem adta ki őket Olaszországnak. Az ügyvédek fellebbeztek a döntés ellen, a CIA egyelőre nem kommentálta a határozatot.
Míg az Obama-kormány csalódottságának adott hangot a milánói ítélet miatt, addig emberjogi szervezetek üdvözölték azt. A Human Rights Watch szerint Naszr esete jól példázza a CIA által Európában elkövetett bűnöket. Joanne Mariner szóvivő szerint ez az első olyan ügy, amely bíróság elé viszi George W. Bush kormányának terror elleni háborúját. Emberjogi csoportok felszólították Barack Obama jelenlegi amerikai elnököt, hogy utasítsa el a Bush-éra alatt alkalmazott vallatási technikákat, és vessen véget az úgynevezett különleges kiadatásoknak, vagyis annak a gyakorlatnak, hogy mindenféle jogi felhatalmazás nélkül terrorizmussal gyanúsított embereket egyik országból a másikba szállítják, és titkos börtönökben kínzásoknak vetik alá.

Hatalmas drogfogás, fura anyagot találtak a Liszt Ferenc Repülőtéren