Később kezdődött az idén a nyári turisztikai főszezon: a júniust teljes egészében elmosta a rendkívüli esős időjárás, míg az elmúlt néhány napban villámgyorsan megteltek a hazai szálláshelyek a kánikulától fellelkesült utazókkal. Noha az egy hónapos kiesés komoly veszteséget jelent az egyes turisztikai régiók számára, mostanra bizakodóbbak a szállodások, mivel úgy tűnik, egyre többen foglalnak szobát a nyár hátralévő időszakára.
– Tavalyhoz képest újdonság, hogy már lassan a meteorológusok szabják meg, mikor menjenek a magyarok nyaralni. Egyre többen igazítják ugyanis utazásukat az időjárás-jelentésekhez, de a legjellemzőbb, hogy szinte mindenki kivár, s csak az utolsó pillanatban szervezi meg az idei szabadságát – mondta lapunknak Fehér Angéla, egy belföldi nyaralásokat szervező fővárosi utazási iroda tulajdonosa. A szakember szerint az idén a foglalások alapján úgy tűnik, rövidebb szezonra kell számítaniuk a szolgáltatóknak, s a legtöbben augusztusra időzítik a családi pihenést. A fő magyarországi célpont továbbra is a Balaton és más természetes tavaink, de akadnak olyanok is, akik a kánikulát a strandokon és az ország több pontján fellelhető élményfürdőkben vészelik át. – A magyarok pihenési szokásai alaposan átalakultak az elmúlt években. Mivel sokaknak nincs pénze egyhetes kiruccanásra sem, így akinek saját telke, víkendháza van, általában ott tölti el a pihenőidejét és nem áldoz külön a nyaralásra. Sajnos mostanában az sem ritka, hogy a családok lemondják a korábban lefoglalt programot, mivel félnek attól, hogy a szélsőséges időjárás miatt kidobott pénzzé lesz a nehezen megspórolt nyaralás – fejtette ki a szakember. Ezzel együtt felértékelődtek a hosszú hétvégés programok, illetve azok a szálláshelyek, ahol üdülési csekkel is lehet fizetni. Idehaza a legkeresettebbek a viszonylag olcsó, családias szálláshelyek, így például a panziók, a háromcsillagos hotelek, a színvonalas kempingek és a falusi turizmusból élők számíthatnak nagyobb forgalomra az idén.
Az árak szinte alig változtak tavaly óta. Haloványan drágultak a szállodai szolgáltatások, mivel a kevés vendég miatt a cégek nem merik megkockáztatni a durva áremelést. A Balatonnál például egy apartmant fejenként három-hat- ezer forintért lehet kibérelni egy éjszakára, ugyanitt a magánszálláshelyeken 2500-4000 forintot kérnek. Egy wellness szállodai szobánál ugyanez 10-14 ezer forintba kerül éjszakánként, míg a kempingekben ezer forint alatt bérelhető egy sátorhely, a lakókocsiért pedig 1500-2000 forintot kell fizetni. A szemfüles nyaralók számos kedvezményt találhatnak, hiszen a legtöbb cég korábban nem jellemző akciókkal próbálja magához csábítani az ügyfeleket.
Magyar Péter a nők elleni erőszak napját alapította meg